КРИСТАЛНА ЧАША обложена со ЗЛАТО, но тоа НЕ Е СЕ! (ВИДЕО/ФОТО)

1 јуни, 2021
444445_screenshot-6_f

Сладоледот „Serendipity’s Golden Opulence Sundae“ заработи место во Гинисовата книга на рекорди како најскапо уживање во светот, бидејќи се продаде за неверојатни 1.000 долари, што е нешто повеќе од 800 евра.

Десертот, кој мора да се нарача најмалку 48 часа однапред, е во комплет со три топки тахитијски сладолед од ванила, покриен со 23-каратни златни лисја, како и бадеми, кавијар и златни орхидеи кои се прават осум часа, и зашеќерено овошје од Париз.

Сладоледот се служи во чаши од кристалот Бакарат од 350 американски долари (обложено со повеќе 23-каратни златни лисја), и 18-каратна златна лажица.

Сладоледот содржи само најквалитетни состојки, вклучувајќи скапо чоколадо од Тоскана и зрна ванила увезени од Мадагаскар.

Корнетот содржи сладолед прелиен со карамелизирани пекани, тартуфи од бело чоколадо, макаронси од малина, пипети исполнети со овошје и дијаманти за јадење, а исто така има и златни листови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi