Љубовен хороскоп до 21 март! Романса, емотивни разговори, авантура и нова врска!

14 март, 2021
хор

Љубовни предвидувања за вашиот хороскопски знак до 21 март.

Овен

Венера пристигнува во Овен, а голема промена во вашиот љубовен живот пристигнува веднаш! Ќе забележите дека нивото на возбуда е одеднаш многу повисоко отколку што беше пред само неколку дена. Привлечни сте за спротивниот пол и треба да бидете поавантуристички расположени. Се чувствувате одлично, изгледате одлично, сè е на ваша страна оваа недела кога станува збор за љубовта!

ovan, horoskopski znak

Бик

Многу важна недела за Биковите кои се во врска. Мора сериозно да размислите за иднината со вашиот партнер, но не грижете се, нема простор за недоразбирања или различни планови. Размислете исто и подготвени сте заедно да ги постигнете своите цели. Биковите кои се само на почетокот на врската ќе бидат поромантични од вообичаеното, а оние кои се „соло“ можат да се надеваат на средба што многу брзо ќе го промени тој статус.

bik, horoskopski znak

Близнаци

Оваа недела како да ве мава љубовта од сите страни! Мислевте дека нема личност која во моментов ќе ги исполни сите ваши очекувања, и одеднаш, се чинеше дека ги има повеќе. Пријателите се обидуваат да ве поврзат со некого, дајте му шанса на таа личност. Ако во моментот не сте во врска, обрнете внимание, некој од вашата околина сака повеќе од пријателство и ќе ве извести на крајот од неделата.

blizanci, horoskopski znak

Рак

Доколку сте во врска, потпрете се цврсто едни на други оваа недела, бидејќи имате грижи кои ќе успеете да ги надминете само заедно. Имате обврска над главата и копнеете по нежност и блискост. Раковите кои моментално не се во врска ќе размислат за некој што го запознале неодамна оваа недела, но ѕвездите советуваат претпазливост, не го сфаќајте зборот на таа личност премногу сериозно.

rak, horoskopski znak

Лав

Одлична недела за љубов, енергијата што Венера ја носи во вашата осма куќа ве прави неодолива за другите луѓе! Си поставивте љубовна мисија и храбро чекорите кон нејзината реализација. Ако сте во врска, внимавајте на личност која е љубоморна на вашата среќа. Ако не сте знаеле, знајте дека лицето за кое мислевте дека е во врска размислува за вас, но веќе не е и не може да престане да размислува за вас!

lav, horoskopski znak

Девица

Меркур влегува во вашиот сектор за партнерства и комуникации во понеделник, па токму затоа оваа недела е идеална за важни разговори. Ако нешто ви пречело со вашиот партнер, однесете го на чистач оваа недела. Ќе се изненадите колку лесно ќе биде, ќе се запрашате дали е можно да сте загрижени за тоа! Девиците кои не се во врска чувствуваат наплив на страст кон личноста која ја сметаат за мистериозна.

devica, horoskopski znak

Вага

Понекогаш чувствувате дека љубовта е жртва, а не уживање и ова е една од тие недели. Не грижи се, крајот на овој маѓепсан круг е на повидок. Хармонијата и добрите вибрации се на пат и theвездите велат дека најдобриот ден за љубов оваа недела е четврток. Венера ви носи многу посреќни денови на крајот на неделата!

vaga, horoskopski znak

Шкорпија

Оваа недела има потенцијал да го промени вашиот живот ако не сте во врска! Шкорпии, знајте дека на вашиот пат постои апсолутно судбоносна средба! Венера е во вашиот љубовен сектор до недела, па токму затоа ова е совршена недела да запознаете некој што ќе се претвори во ваша сродна душа. Обрнете внимание на пораките што некој ви ги испраќа, таа личност може да биде поблиска отколку што мислите.

škorpija, horoskopski znak

Стрелец

Ѕвездите се на ваша страна оваа недела кога станува збор за љубовта. Мислите дека некој потег што го планирате е многу ризичен, но всушност не е. Невенчаните стрелци копнеат по „пеперутките“ во стомакот, а оваа недела ќе се сретнат со лицето кое ги предизвикува! Стрелците кои се во врска оваа недела треба да направат големи, важни планови со партнерот.

strelac, horoskopski znak

Јарец

Плутон, планетата на метаморфозата, е во вашиот знак оваа недела. Тоа значи дека ви претстојат големи промени. Ако веќе некое време стагнирате во врска, раскинете се затоа што е подобро за вас. Јарците кои не се во врска ќе бидат изненадени од убавиот гест од личност од која не очекувале повеќе од пријателството.

jarac, horoskopski znak

Водолија

Вашата самодоверба е на врвот и ќе ги води вашите одлуки поврзани со вашиот љубовен живот. Од вторник, ќе имате можност некому да му објасните колку вредите и што заслужувате. Во врска што ве мачи, имате „тајно оружје“ и четврток е денот кога ќе го користите. Имате таен обожавател, но оваа недела нема да можете да дознаете за кого станува збор, очекувајте го тоа откритие само следната недела.

vodolija, horoskopski znak

Риба

Тоа е како да зрачите со романса и привлечност! Сите околу вас ќе го забележат ова и можно е да се најдете „на радарот“ на две лица, што ќе ве збуни. Не сте навикнати на толку внимание и ви се допаѓа! Ако сте во врска, ова е недела кога вашата врска се продлабочува на сосема неочекуван начин. Ќе се случи нешто што ќе ве направи почувствителни и дарежливи од кога било.

ribe, horoskopski znak
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris