Љубовен хороскоп за летото 2021 година: Лавовите и Јарците се среќаваат со судбински партнери, Водолија во криза

14 јуни, 2021
љубовен хороскоп лето 2021

Позициите на планетите во следните три месеци носат значителни промени на љубовното поле со сите знаци на Зодијакот

За неколку дена, доаѓа лето, а распоредот на планетите на небото сигнализира дека аспектите што пристигнуваат ќе влијаат на емоционалната сфера на припадниците на сите знаци на Зодијакот.

Прочитајте ги љубовните предвидувања за секој хороскопски знак.

ОВЕН

Ви претстои период на големи промени во љубовниот живот. Може да очекувате ненадеен влез во врски, многумина ќе се сретнат со судбоносни партнери, а некои ќе изберат да ја официјализираат и крунисаат својата љубов.

Исто така, идеално време е за проширување на семејството. Среќата во љубовта ќе ве придружува, особено во јули, кога спојот на Месечината, Венера и Марс ќе се одржи на 12 јули, затоа искористете го овој период.

БИК

Летниот период ќе биде прилично интензивен за вас емотивно, но и стресен. Може да очекувате исклучувања од постојните врски и ненадејно влегување во нови врски. Можни недоразбирања со некој близок, но и во брак. Избегнувајте конфликти. Лошите бракови можат да бидат прекинати.

Исто така се аспектираше можноста некои од вас да започнат послободни, паралелни врски, како и авантури, но сето ова е претставено како врска на краток рок, па добро размислете пред да донесете конечна одлука.

БЛИЗНАЦИ

Вашиот љубовен живот ќе биде прилично бурен, особено во текот на јуни поради ретрограден Меркур. Можете да очекувате дека ќе се активираат вашите поранешни љубови, да сакате тие да ви се вратат, па затоа треба добро да размислите зошто се вашите бивши и дали вреди да бидат повторно присутни и актуелни.

Зафатените главно се проследени со добар период од јули, а дотогаш се можни мали падови. Во суштина, емоциите и љубовта ќе бидат стабилни само во август.

РАК

Ве очекуваат турбуленции на полето на љубовта и бракот. Ретроградната прошетка на Плутон низ вашата седма куќа ве упатува сега да ги завршите сите недовршени работи во вашиот брак. Ова е особено точно за оние чиј брак е на разнишана земја.

Емоциите и љубовниот живот сега се на удар, па ќе се ослободите од сите лоши врски.

Крајот на јуни и почетокот на јули се добри за влегување во нови љубовни приказни, затоа што Јупитер прави тригон на вашето петто поле, па затоа е можно да влезете во односи со луѓе од друга вера, нации или во суштина со луѓе од странство.

ЛАВ

Во прашање се брачните односи. Планетата Сатурн во вашата седма куќа нагласува дека односите и браковите ќе се зајакнат ако двајцата партнери се посветат и се обидат. Лошите бракови под влијание на Сатурн лесно можат да се расипат.

Исто така, секој што е сам може да очекува да ја исполни својата судбинска љубов. Личноста може да е постара од вас. Врските што започнуваат на крајот на јули, а особено во август, можат да одат на позиција на брак, бидејќи Јупитер ќе се врати во вашата седма куќа и ќе донесе некој сериозен „кандидат“ за брак.

ДЕВИЦА

Ниту летниот период нема да помине за вас, без некои важни настани. Нептун преку седмата куќа ве упатува да ставите акцент на романтиката и креативноста со брачниот партнер. Браковите ќе ја доживеат таа божествена искра – ќе бидете задоволни и среќни. Ова особено ќе се случи во јули, кога Венера ќе влезе во вашиот знак, па ве чека изобилство на среќа.

Осамени Девици можат да очекуваат промени и влегување во врска во текот на јули доколку се слободни, но и многу додворувања и флерт.

ВАГА

Вашиот емотивен живот е во прашање и сите несериозни врски можат да пропаднат. Сатурн преку вашето петто поле бара стабилност, а врските што го немаат ќе бидат нападнати. Исто така, ова е период кога може да се чувствувате осамено.

За оние кои сè уште не ја пронашле „другата половина“, ова е период на љубовни промени во судбината. За оние кои се во брак, се очекува стабилност, без поголеми промени. Август ви носи убави настани на полето на љубовта, затоа искористете ја наклонетоста на планетата.

СКОРПИЈА

Летото ви носи големи промени. Со Уран во седмата куќа и Нептун во петтата, вие самите нема да знаете на кој од додворувачите да обрнете внимание, која личност да ја издвоите од масата луѓе што ќе ви испраќаат љубовни сигнали.

Одличен период за зафатените, за оние во брак, но и за слободните. Искористете го овој период. Ќе има многу љубов и страст, затоа уживајте.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте под влијание на јазолот Северна Месечина на полето на партнерство, па затоа идеален период за вас е да ги формализирате врските или да влезете во брачни води. Исто така, ова е периодот кога можете да сретнете судбоносна љубов. Стрелците кои се во врска, ги очекува период проследен со среќа и задоволство.

Слободните може да очекуваат промени на љубовно поле во текот на јули и почетокот на август; постои можност да стапите во контакт со личност која не е од вашето место, но исто така е можно тој да биде поврзан со вашата работа на некој начин.

ЈАРЕЦ

Ве очекуваат големи промени во емоционалното поле. Транзитот на Уран низ вашето петто поле го прави вашиот љубовен живот возбудлив. Зафатените луѓе треба да избегнуваат притисок или ограничување на партнерот, бидејќи под влијание на Уран, врската може да се расипе.

Слободните можат да се надеваат на ненадејни влезови во врски, но и авантури. Исто така, за Јарците летото е период кога може да очекувате дека одеднаш ќе сретнете судбински партнер. За оние кои стапуваат во брак без значителни промени – претежно мирно прибежиште.

ВОДОЛИЈА

Летниот период ви носи подеми и падови, многу напнатост во љубовта. Полошите бракови можат да завршат многу лесно, особено од средината на јуни до јули. Зафатен во врските може да очекува и разделување и помирување. Избегнувајте конфликти, љубоморни испади и одете по мирен пат ако не сакате да заврши вашата врска.

Северниот јазол преку вашето петто поле, ако сте сами, може многу лесно да донесете значаен партнер. Исто така, оние што планираат деца можат да работат на тоа токму сега, во текот на летото.

РИБА

Ќе имате мирно летото. Јули е многу добро да му се посвети на партнерот. Сите зафатени Риби можат да очекуваат убави моменти.

Оние Риби кои се слободни можат да влезат во нови романси, бидејќи тие се аспекти на љубовта што ќе им го сменат животот. Ако планирате брак и деца, летото е идеално време за тоа, бидејќи дефинитивно ја имате поддршката на Јупитер во вашата прва куќа, особено во јуни и почетокот на јули.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi