Маж или жена? Она што прво ќе го видите на илустрацијата открива која страна од вашиот мозок е „посилна“!

6 март, 2021
жен

Мозокот е поделен на две хемисфери, но едната страна е секогаш подоминантна. Секој може да го открие со еден забавен и краток тест. Вашата задача е да ја погледнете накратко и да дознате дали гледате маж или жена.

Маж- десната страна е подоминантна
Кога размислувате за нешто, најпрво доаѓате до заклучок, а потоа ги наоѓате причините што го поддржуваат вашиот заклучок. Бидејќи ви се потребни само потребните информации, вашиот начин на размислување е многу брз во споредба со другите. Овој вид на размислување е одличен затоа што сте во можност да разгледате минати информации што не мора да доведат до побрзи заклучоци.

Жена- левата страна е подоминантна
Вие секогаш ги собирате сите факти пред да донесете некаков заклучок. Тоа е многу флексибилен и слободен начин на размислување, бидејќи кога ги имате сите факти, тоа ви овозможува да ја разгледате ситуацијата од сите различни агли. Вие сте многу креативни и имате способност да се справувате со ситуации кои моментално се менуваат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi