Меркур конечно го заврши својот ретрограден курс: Среќата повторно ги придружува храбрите, не се откажувајте од вашите соништа!

22 февруари, 2021
мер

Оваа недела носи промени во областа на комуникација и емоционални односи. Планетата Меркур само што се пресели директно, што ќе резултира со покренување на прашањето за комуникација, документација и сè што е одложено. Во следните недели, можете да очекувате да ги решите мистериите и сомнежите, да донесете одлуки и да одговорите на важни прашања.

Во понеделник, емоционалноста беше нагласена во различни области. Може да бидете почувствителни на малите нешта, како и на некои ситуации што не би ве допреле во друга енергетска состојба. Поради силните емотивни реакции, потребно е да се држите до рутините и распоредот со цел да оставите што е можно помалку простор за иритации и бурни реакции.

Истото не чека во вторник, кога треба да се разбере и прифати појавата на каква било негативност, особено од луѓе кои на некој начин ви се тешки и тешки. Полето на семејство, мајка, деца, жени и родители ќе биде потенцирано и вознемирено. Деновиве активирајте ја благодарноста што е можно повеќе со сето добро што го имате и со присуството на оние кои ве поддржуваат.

Ќе бидете тажни, ќе се вратите во минатото. Носталгијата за некои стари времиња ќе биде присутна. Обрни внимание на интуицијата, соништата, мирисите и емоциите што ве враќаат во детството. Бидете блиску до себе.

Не критикувајте во среда, бидете во поголема тишина, особено за време на пладневните часови. Во попладневните часови, кога Месечината се движи во знакот на Лав, ќе побарате внимание, публика и аплауз.

Дека нема да го добиете лесно, ќе ви покаже четврток, што носи голем број предизвикувачки аспекти. Ова може да се манифестира преку разни врски во кои егото и умот ќе си играат со вас. Препознајте ги вашите блокади и слабости и прифатете дека другите луѓе се само таму за да ви покажат на што треба да работите. Не се обесхрабрувајте, бидејќи светлината доаѓа веднаш по сите тешкотии. Само продолжете да одите кон вашата цел.

Во четвртокот, Венера се претвора во знак на Риби и носи многу суптилни врски, фина енергија и заљубување. Марс е во тројка со Плутон, а Сонцето е во сексил со Уран. Имате поддршка од планетата да ставите во движење големи желби и планови. „Среќата ги придружува храбрите“ е слоганот деновиве. Колку и да ви се чинеше тешко и како ништо да не ви е дадено, ако издржите многу брзо ќе ги видите првите смени и плодови од вашата работа.

Петок може да ви донесе предизвици на емотивно поле. Се што не сте задоволни ќе излезе на виделина и ќе изгледа двојно поголемо отколку што е навистина. Некој ќе претера во храна и пијалок, некој ќе потроши повеќе пари, некој ќе се препушти на различни видови зависност и уживање. Малите нешта ќе ви влезат во нерви, затоа бидете претпазливи за секаков вид на компензација што ќе ја направите за нешто што моментално го немате во вашиот живот.

Во сабота, имаме полна Месечина во знакот на Девица, што ќе предизвика многу критики и ситничавост кај вас. Сите сомнежи и несигурности сега се поголеми, секој симптом делува како аларм. Се истакнува чувствителноста на стомакот. Раздразливост, нервоза и несоница се присутни. Обидете се да се организирате и да бидете вредни на овој ден, но исто така не барајте од другите и не ги критикувајте.

Во недела, забавувајте се со документи и заштеда на вашиот простор, како и со работните задачи што ве очекуваат следната недела. И покрај тоа што е недела, ќе ви биде потешко да се опуштите и да уживате, затоа искористете ја работната етика за да завршите нешто што сте го одложиле.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi