Меркур се движи ретроградно низ Близнаци: Овие хороскопски знаци ќе доживеат емоционална бура

29 мај, 2021
Screenshot_2

Дури и ако тоа не влијае на вас лично, ќе влијае на многу луѓе во вашата околина

Овој феномен започнува на 29 мај, а ќе трае до 22 јуни, а овој аспект особено ќе го почувствуваат двата хороскопски знаци на емоционално ниво.

Бик

За претставниците на овој знак, ретрограден Меркур во Близнаците може да донесе необични и целосно луцидни ситуации.

Некој од минатото се враќа кај биковите кога мислат дека не сакаат повеќе да го гледаат во нивните животи.

Без оглед колку и да одолеете, вашиот поранешен партнер ќе се врати кај вас и ќе остане со вас додека не се ослободите повторно од него, односно раскинете ја таа врска.

Ќе ве врати во времето и ќе ве натера да ја научите лекцијата што сте ја пропуштиле.

Ако сте сигурни дека ја сакате таа личност во вашето опкружување, заклучете ја вратата и срцето, затоа што оној што ќе ви се врати не е добар за вашата љубов, ниту личниот живот, но и за вашата самодоверба и напредок.

Ако ве смета за слаб, па ја оставате таа личност да живее повторно, проверете дали кога сето ова ќе заврши и кога ќе се ослободите од него, тоа навистина ќе биде засекогаш.

Лав

Ретрограден Меркур буди некои стари спомени во вас и не можете да извлечете личност од минатото од вашата глава.

Се прашувате што им се случило, што прави сега, каде е и почнувате да водите безопасна истрага за тоа лице на социјалните мрежи.

Она што го откривте, ќе ве направи уште по љубопитни и ќе се обидете на секој начин да испратите некаков сигнал до вашиот поранешен партнер.

Вие сте личност која се враќа во нечиј живот за време на овој аспект, но имате тенденција да ја свртите приказната и да кажете дека некој навистина ве барал.

Вашето силно лавово его ве тера да го направите ова, но ќе сфатите дека контактирањето со оваа личност од минатото не е добар избор затоа што ќе бидете одбиени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi