МЕРКУР ВО ОВЕН НОСИ ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ! ПОЧНУВА НА 3 АПРИЛ: Прочитајте како ова ќе влијае на вашиот знак!

1 април, 2021
186100_merkur-u-ovnu_iff

Меркур е планета што управува со нашите комуникациски и аналитички способности, а на 3 април се менува од водениот знак Риби во огнениот Овен, а според ведската астрологија, тој ќе остане во тој знак до 1 мај.

Меркур е симбол на младешка енергија, мотивација и храброст, а во комбинација со огнениот Овен ни носи брзо учење, активност и самореализација во разни области.

Можеме да очекуваме брзи одлуки и имплементација на плановите кои се одолговлекуваат веќе некое време. Меркур во овој транзит нè исполнува со младешка енергија, ентузијазам и страст што ќе ни помогне да им го дадеме потребниот поттик на нашите планови и активности.

Еве како тоа ќе влијае на секој знак од Зодијакот:

ОВЕН

Меркур владее со третата и шестата куќа на Овенот и ќе биде во транзит низ нивната куќа на искачување, ова покажува дека овој транзит ќе биде значаен и посебен. Ќе можете лесно да ги организирате и структурирате работите на вашето работно место, што ќе ви помогне да ја зголемите продуктивноста и перформансите. Ќе бидете исполнети со натпреварувачка енергија, а надредените ќе го забележат вашиот напредок. Љубовта во вашата врска ќе цвета – се чувствувате задоволни, исполнети и имате значителна семејна поддршка.

БИК

Ќе добиете позитивни и оптимистички вести за време на овој транзит, особено кога станува збор за образованието, бидејќи Меркур минува низ дванаесеттата куќа. Во деловна смисла, овој транзит на Меркур ќе биде најдоброто време од годината за вас, бидејќи со вашата интелектуалност и мудрост веројатно ќе стекнете почит, име и слава. Ова е идеален период за започнување на нов бизнис. Меркур носи поволни настани за слободните Бикови, бидејќи ќе запознаат некој нов и интересен, но оние кои се во врска може да очекуваат растојание и студенило во врската. Кога ќе забележите дека има проблем, веднаш реагирајте и обидете се да го решите секој предизвик со зборување.

БЛИЗНАЦИ

Овој транзит на Меркур ќе ве исполни со виталност и младешка енергија што ќе ви помогне во борбата против сите предизвици. Професионално, тоа ќе ги подобри вашите комуникациски и организациски вештини. Може да има зголемување на платата и унапредување. Слободните Близнаци ќе имаат храброст да ги изразат своите чувства кон луѓето што ги сакаат.

РАК

Постигнувате корисни резултати во однос на професијата, бидејќи планетата Меркур минува низ вашата десетта куќа во кариерата. Вашите напори и вештини веројатно ќе ве одведат во посакуваната насока во однос на професијата. На приватно ниво, може да се видат предизвици во семејните односи. Од друга страна, во романтична врска можни се моменти на задоволство и магија, но бидете внимателни затоа што е важно да се воспостави рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот живот.

ЛАВ

Ова е многу моќна комбинација и укажува на тоа дека овој период ќе ви овозможи многу приход и енергија во изобилство. Вашата удобност ќе се зголеми за време на овој транзит на Меркур од Риби до Овен. Ве очекуваат среќа и радост во семејните односи. Задачите што ви беа тешки порано ќе бидат лесно завршени за време на овој транзит. Овој период е полн со триумфи и достигнувања.

ДЕВИЦА

Меркур минува низ нивната осма куќа на трансформација, ненадејни промени и наследство. Меркур исто така управува со вашата десетта куќа на професија и кариера, што укажува на тоа дека може да наидете на ненадејни промени во кариерата, што можеби не се во согласност со вашите планови, што доведува до вознемиреност и губење на самодовербата. Бидете позитивни и работете на своите вештини и искуства што ќе ви помогнат, по 1 мај, да добиете придобивки, кога транзитот е во ваша корист. Дотогаш, третирајте го овој период како основа за стекнување и учење. Ова е добар период за воведување на медитација, јога и одмор, бидејќи ќе ви помогне да воспоставите врска со самите себе, да размислите за грешките од минатото и да учите од нив со цел да постигнете подобри резултати во иднина.

ВАГА

За знакот Вага, Меркур владее со деветтата куќа на среќата и просперитетите и ќе помине низ вашата седма куќа на брачна среќа, партнерство и занимање. Овој период е многу добар за оние кои сакаат да започнат сопствен бизнис или сакаат да имаат други извори на приход освен редовниот. Веројатно ќе добиете многу корисни можности во овој период. Осамените Ваги може да добијат големи шанси. Овој период оди во позитивна насока и укажува на тоа дека ќе бидете полни со енергија и сила за време на овој транзит.

СКОРПИЈА

Меркур, кој управува со вашата единаесетта куќа на профит и осмата куќа на трансформација и наследство, ќе се движи низ шестата куќа на пречки и позајмувања. Ве очекуваат бројни предизвици и препреки, особено поради лошите навики од минатото. На приватно ниво ве чека конфликт со вашиот партнер. Имате тешки одлуки пред вас, а вашиот партнер има сосема поинаква визија. Обидете се да најдете компромис.

СТРЕЛЕЦ

Имате амбиции да се движите и сите работи што ги правите се надвор од работната организација, просторот, канцелариите. Обрнете внимание на соработниците родени во знакот на Шкорпија, Риби или Бик. Можеби некој е нечесен меѓу нив. Користете ја интуицијата. Треба да имате силни и познати луѓе покрај вас, доколку сакате да ве препознаат и да бидете во подобра финансиска позиција. Вие сте силна и елоквентна личност, па затоа понекогаш им пречите на другите успешни луѓе околу вас. Контролирајте ја својата сила и моќ. Машките Стрелци ќе добијат интересна деловна понуда, веројатно некој од поранешната компанија ќе ги покани да ја обноват соработката – еве можности за уште еден добар приход. Многумина од вас ќе го поминат овој месец на мирен и задоволен начин. Особено оние Стрелци кои се слободни.

ЈАРЕЦ

Се подготвувате за големи дела. Ќе имате добра и квалитетна понуда од соработник Лав и соработник Девица. Гледајте да го ускладите сето тоа. Бидете подготвени и за големи патувања. Овде можете да остварите добри контакти и да го зголемите интересот на соработниците за вашите идеи и проекти. Парите ја подигнуваат вашата самодоверба, иако знаете дека не се клучни во вашиот случај, тие се повеќе свртени низ внатрешниот свет на духот и вашите лични одлуки. Користењето суптилни духовни техники ќе ви даде прочистување, нов и поздрав дух, ум, а со тоа и организам.

ВОДОЛИЈА

Обидете се да ги насочите финансиите кон иновации. На многу Водолии сепак им недостасува енергија. Она што ве прави несреќни е она што ве блокира. Ако сте во брак и ако вашиот партнер има здравствен проблем, тогаш исто така и вам ви е лошо. Жените од овој знак можат да имаат убаво запознавање со некој што е поврзан со креативна работа, уметност или музика. Внимавајте на бубрезите и урогениталниот тракт. Водоли кои имате проблеми со црниот дроб, ова може да биде причина за земање лекови кои не ви одговараат.

РИБИ

Подготвени сте за радикални промени. Полни сте со самодоверба и можете да добиете сè што сте замислиле. Соработката со Овен може да биде многу финансиски исплатлива. Венера ве наградува со личност која е весела, мисли на вас и сака да ви го даде секој момент. Искористете го секој ден од месецот што ја претставува љубовта. Треба да бидете упорни кога сакате силна личност како Овен, Бик или Јарец. Ќе имате проблеми со прстите на рацете и стапалата, може да биде некоја форма на ревма. Рибите мора да бидат внимателни во сообраќајот, особено ако имаат оштетен вид.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi