Месечината ПРЕОЃА во ВОДОЛИЈА и носи ХАОС на полето на емоциите! Очекувајте филмско сценарио во вторник и СРЕДА!

6 април, 2021
profimedia-0317283454

Оваа недела изгледа апсолутно фантастично за љубов и романса, но има и потенцијални проблеми. Неделата започнува со секстилот на Венера и Марс, што е точно во вторник. Тоа е еден од аспектите што најмногу ја зголемува желбата за дружење и воспоставување врски. Без разлика дали сте во врска каде добро би ви дошле освежувањата, или барате партнер, овој транзит ќе ви биде од голема помош.

Овој аспект владее во првиот дел од неделата, а во вториот има промена. Точниот квадрат на Марс и Нептун е во петок. Слично како врската помеѓу Венера и Марс, аспектот што ги поврзува Марс и Нептун може да направи чуда за вашиот нагон за дружење. Но, тоа исто така може да биде непредвидливо, ве наведува да ја насочите Марсовата енергија кон погрешна цел или вашиот сексуален нагон да ве доведе до погрешни избори.

Саботата носи уште еден одличен аспект што не ни помага колку што може вообичаено. Секстилот на Венера и Јупитер е инаку одлично време за романса и забава. Но, под влијание на квадратот на Марс и Нептун, можеби ќе бидете склони да верувате во илузија, или можеби ќе ви биде тешко да разликувате желба од љубов или – принц од жаба.

Понеделник

Главен настан: Месечината поминува во Водолија

Што да очекувате: Денот може да започне полека, а потоа да ги зајакне интелектуалните способности и футуристичките идеи.

Што треба да се прави: Може да се чувствувате слаби наутро, па оставете ја креативната работа и задачите за попладне.

Што не треба да се прави: Во првиот дел од денот, немојте да се присилувате да бидете продуктивни.

Вторник

Главен настан: Месечина во Водолија, во секстил со Сонцето; Венера во секстил со Марс

Што да очекувате: Овој транзит носи креативност и топла енергија што може да ја поттикне романтиката.

Што треба да се прави: Креативните страсти денес можат да се изразат на многу начини: обидете се да сликате, пеете или танцувате со партнерот.

Што нетреба да се прави: Не одржувајте стари незадоволства, туку уживајте во енергијата полна со љубов.

Среда

Главен настан: Месечината преоѓа во Риби

Што да очекувате: Рибите го отвораат вашиот емотивен центар, ја зголемуваат чувствителноста, интуицијата и потребата од интроспекција.

Што треба да се прави: Ова е фантастичен ден за саморефлексија преку пишување или некоја друга форма на креативно изразување.

Што не треба да се прави: Не донесувајте емотивни одлуки денес.

horoskop

Четврток

Главен настан: Месечина во Риби, во хармонија со Уран

Што да очекувате: Можеби чувствувате силна потреба да направите нешто спонтано или нешто ново.

Што треба да се прави: Овој транзит поттикнува кршење на рутината со обиди за нови работи.

Што да не се прави: Не ризикувајте ако не сте размислувале за можните последици.

Петок

Главен настан: Марс во предизвикувачки однос со Нептун

Што да очекувате: обесхрабрување и измама се можни денес бидејќи Нептун може да создаде тензија околу целите и плановите.

Што треба да се прави: Биди претпазлив ако се појави било каква прилика што изгледа премногу добра за да биде вистинита.

Што не треба да се прави: Не потпишувајте договори или донесувајте важни одлуки без темелно да ги проверите сите детали.

Сабота

Главен настан: Месечина во Овен; Венера во хармонија со Јупитер

Што да очекувате: Овенот носи ентузијазам и енергија, а Венера и Јупитер носат социјални вибрации и позитивност.

Што треба да се прави: Романтиката и поврзаноста се нагласени, затоа поминете време со најблиските.

Што да не се прави: Немојте да бидете сами денес.

Недела

Главен настан: Месечината во Овен, во секстил со Сатурн и заедно со Меркур

Што да очекувате: Денес се потенцираат организацијата и чувството на одговорност, а менталните способности се на високо ниво.

Што треба да се прави: Користете го овој позитивен поттик да работите на постигнување на вашите цели затоа што денес вашата можност за донесување одлуки е одлична.

Што да не се прави: Иако е недела, ова не е ден за излежување и пасивност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris