Месецот на љубовта може да биде кобен за партнерствата: Овие 4 знаци нека бидат особено внимателни!

6 февруари, 2021
portrait-45597601920-830x0

Од 6 февруари, имаме планетарен, но тежок танц на Венера – планета на љубовта, емоциите и чувствителноста и студениот, строг, сложен, па дури и тврд Сатурн. Каков вид на топло-ладен ритам танц е тоа? Која е таа прегратка на вечна младост и старост? Каква енергија е пред нас на 6 февруари?

Спојот на Венера и Сатурн во знакот на Водолија започнува на 5 февруари и ќе трае до 8 февруари. Сепак, на овој аспект ќе се приклучи и друг бунтовник, а тоа е плоштадот на планетата Уран во оваа врска и дополнително ќе ја зајакне оваа конфигурација, т.е. раскрсницата.

Спојот на овие две планети има повеќе симболика и начини на дејствување, но она што е заедничко за овој спој, во која и да е куќа да се најде хороскоп, е блокадата во изразувањето на љубовта.Страв од одбивање, влегување во врска со многу постар партнер од материјални или други безбедносни причини. Аспект за овој период е да стапите во контакт со луѓе кои се различни култури, раси, религии.

Ако го погледнеме јадрото на спојот на Венера и Сатурн, ќе сфатиме дека тоа воопшто не е лесно; има многу тага, разочарување и оптоварени врски кои се осудени да чекаат долго за вистинска љубов.

Овој аспект на рајот е синоним за забранета љубов. Затоа, под негово влијание, можете да стапите во односи со партнери кои се зафатени, оженети, многу постари или помлади од вас.

Сатурн во Венера исто така може да биде сведок на бројни измами, односно прељуби. Уран ќе направи плоштад на ова соединение и со себе носи безусловна слобода, која нема да бара цена. Се чекаше и на нетрпеливост, а деновите што ги споменав се многу тешки кога станува збор за љубовта. Многумина ќе раскинат, а некои ќе пловат во некои „забранети“ романси, додека други ќе водат паралелни љубовни патишта.

Овој аспект најмногу ќе го почувствуваат луѓето родени во Водолија, Шкорпија, Бик и Лав, затоа им се препорачува да бидат претпазливи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi