Младата месечина носи пресврти: Вторник е идеален ден да подигнете кредит, а викендот да се заљубите

7 јуни, 2021
zodijak-astrologija-830x0

Астрологот Јасмина Мрдаj предвидува што не чека до крајот на неделата

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот на Бик, што укажува дека тековните теми ќе бидат пари, финансиски инвестиции, кредити и физички изглед.

Важно е да излезете од зоната на удобноста, да направите промени во исхраната, како и преку системот на вредности. Ќе биде потребно да се прегледаат приоритетите и да се намалат трошоците.

Понеделник е ден кога ќе наидете на првите пречки низ ограничувачки околности. Ќе имате желба да купите нешто или да вратите некои пари, но сè ќе биде одложено и пролонгирано. Вие сте попасивни од вообичаеното. Грижи околу парите.

Во вторник има подобри аспекти за добивање заем или кредит, како и за наплата. На овој ден, активирајте го вашето тело, ангажирајте ги мускулите на нозете, бидејќи енергијата на денот ја носи потребата да влезете во конфликти. За да го избегнете тоа, бидете активни и справувајте се со телото, обработувајќи ја земјата, садејќи, подготвувајќи здрава храна и што повеќе престојувајте во природа.

Во среда почнуваат да стигаат информации. Важната вест што ја чекавте некое време сега ви доаѓа. Не започнувајте ништо ново, туку средете ги преостанатите документи, договори и обврски што ги одложувате веќе некое време.

Одредени информации што ги добивате може да ве вознемират и да влијаат на вашата прекумерна емоционална реакција. Избегнувајте наметнување на вашите верувања, како и луѓе кои се обидуваат да ви го направат тоа. Нема да постигнете ништо друго освен недоразбирања. Средба или вест од личност од минатото.

Четврток е еден од најважните денови од оваа недела, бидејќи ќе имаме млада месечина и затемнување на Сонцето што ќе има ефекти врз сите луѓе во следните шест месеци. Бидејќи сè се одвива во знакот на Близнаци, тие најмногу ќе го почувствуваат ова влијание, додека на сите други луѓе ќе им донесат важни планови, одлуки и идеи, кои ќе бидат реализирани во следните шест месеци.

Луѓето се почувствителни во текот на денот на младата месечина и може да имате напад на алергии, надуеност, раздразливост, главоболки или несоница. Држете се настрана од многу разговори и купувања преку Интернет, како и влегување во дискусии за неважни теми. Само ќе изгубите енергија.

На овој ден, планетата Марс е во последната фаза на Ракот, што бара претпазливост при ракување со апарати, машини и во семејни дискусии. Може да донесе семејно насилство, кварови во домот и конфликти.

Од петок, точно знаете што треба да направите. Добивате одговори на прашања, како и јасни упатства за тоа што понатаму. Движете се во таа насока, сега ја имате поддршката од ѕвездите. Најдобро е да ја вложите својата енергија во приватен, семеен бизнис, купување земја, недвижен имот, уредување на домот и прашање на потомство.

Поминете ја саботата со семејството и најблиските. Излезете на романтична вечера, покрај вода, со чаша вино. Овој викенд е идеален за заљубување. Љубовта доаѓа навидум од никаде, на неочекувани места и со луѓе за кои најмалку сте размислувале да имате емотивна врска. Бидете отворени за дружење, домашни забави и запознавања. Организирајте пикник во природа.

Неделното попладне веќе го зајакнува егото и потребата да се наметнат своите ставови. Ако некој удри на вашата самодоверба или личност, вие остро и нагло ќе реагирате.

Потребата за слобода е нагласена и многумина можеби ќе сакаат да ја напуштат врската или бракот. Ако не сте целосно сигурни во таа одлука, обидете се да се смирите овој ден и одложете ја одлуката за подоцна во јули.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi