МЛАДАТА МЕСЕЧИНА ВО ВАГА ЈА МЕНУВА НАШАТА СУДБИНА! Еве какви промени ни пристигнуваат на 6 ОКТОМВРИ

2 октомври, 2021
375494_pexels-george-desipris-1276314_f

Следниот важен период што ни доаѓа е Младата Месечина во Вага на 6 октомври и ќе има силно влијание врз нашата судбина.

Освен Месечината, Сонцето, Меркур и Марс се во знакот на Вага. Енергијата на Вага е наоѓање рамнотежа, потрага по околината и согледување на нештата од двете страни. Вагите имаат дарба да можат да го балансираат апсолутно секој сегмент од животот, така што секој го добива своето парче торта. Ова е период на единство и хармонија, затоа користете го особено за да ги подобрите емоционалните и љубовните врски.

На подлабоко ниво, енергијата на Вага се однесува на соработка. Станува збор за работа во хармонија со другите, со природата и со целиот живот. Но, Вагите исто така нѐ предупредуваат дека сега не треба да се обидуваме да им угодуваме на другите, да се преправаме и прилагодуваме за да предизвикаме искри кај луѓето. Сега е време да си угодите на себе – онаков каков што сте, без превезот на заблудата.

Младата Месечина секогаш носи фантастично време за промени и поставување темели за нови навики, па ако има работи што повеќе не функционираат во вашиот живот, ова ќе биде совршено време да направите некои промени и да внесете повеќе рамнотежа во вашиот живот. Каде сте дале или добиле премногу? Како може да ја смените оваа динамика за да создадете повеќе рамнотежа и хармонија?

Јупитер, кој во моментов патува ретроградно во знакот на Водолија, е многу активен за време на Младата Месечина во Вага. Како планета на изобилство, таа нѐ потсетува да живееме во свет полн со можности и да имаме избор за сѐ во животот. Исто така, укажува дека има многу неправди на овој свет, но можеме да ја разбудиме љубовта во нашето срце и да најдеме начини како да создадеме чувство на рамнотежа одвнатре.

Ако сметате дека енергијата на изобилство недостасува во вашиот живот, размислете колку негувате и развивате благодарност. Кога сте благодарни, великодушни и верувате дека сѐ е темно, и дека ќе дојде подобро, тогаш навистина доброто доаѓа. Октомвриската Млада Месечина е прекрасно време да се поврзете со изобилството, да знаете дека сте достојни за тоа, да го примите, да бидете исполнети со него, а потоа да го споделите со некого за да го постигнете тој магичен октомвриски баланс.

Истиот ден, 6 октомври, кога Месечината и Плутон се млади, започнува директна прошетка и ја зајакнува нашата моќ, енергија, перцепција. Плутон е планета на преродба и трансформација. Понекогаш може да донесе длабоки и долготрајни завршетоци, но тоа е само да се земе она што поминало и да се трансформира во нешто ново. Бидејќи Плутон беше ретрограден во последните неколку месеци, погледнете го временскиот период помеѓу октомври 2020 и април 2021 година. Што исчезна и што се прероди во тој период? Како се трансформиравте?

Комбинацијата на енергијата на Плутон и Месечината ве поттикнува да размислите за трансформации во вашиот живот. Бидете горди на себе кога ќе се откажете и ќе го оставите она што не беше во ред, и среќни затоа што имавте храброст да прифатите нешто друго.

Користете го овој нов лунарен циклус за да создадете, да направите позитивни промени и да дуплирате сѐ што е добро во животот. Нека почне магијата!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris