„На 10 години станав зависник од порно, гледав секс сцени и не можев да запрам“

21 јануари, 2021
порно

Кога имала само 10 години, Британката Кортни Даниела Боатенг започнала да гледа порнографија на Интернет. Наскоро станала зависна и не можела да мисли на ништо друго освен на филмовите што ги гледала

Кортни Даниела Боатенг (23) се ослободи од зависноста пред четири години.

Гледав во екранот на компјутерот и зевав од шок додека гледав маж и жена во орален секс. Имав само 10 години и знаев дека не смеам да го гледам, но не можев да запрам. Во тоа време на училиште, почнавме да зборуваме за секс и се прашувавме што е тоа и како функционира, па јас, љубопитна како што бев, влегував дома на интернет и пишував „секс видеа“. Мислев дека ќе добијам едукативна содржина – таа се присети на својата прва средба со порнографијата на Интернет.

Мајка ѝ и татко ѝ ѝ веруваа, така што тие не проверуваа што гледа на компјутерот. Видеото што го виде ја шокираше, но таа веднаш сакаше да погледне повеќе. Наскоро се здоби со рутина, па неколку пати месечно, кога знаеше дека нејзините родители работат доцна, го вклучуваше компјутерот и гледаше порно.

После нешто повеќе од еден месец, не можев повеќе да издржам повеќе од неколку дена без порнографија. Тие слики постојано беа во мојата глава, бев целосно незаситена – рече таа.

Не кажа никому за нејзината зависност и се погрижи редовно да ја брише целата историја на пребарување на Интернет. Нејзината зависност продолжи и помина неколку часа неделно гледајќи порно филмови.

Сексот не ги исполни моите нереални очекувања, беше чуден и досаден. Немаше страст и се прашував зошто воопшто да се мачам кога не го добив истото задоволство како од порно. После пет месеци ја раскинав врската и му објаснив дека морам да работам на себе, не сакав да спомнувам лош секс за да не го повредам – ​​рекла таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris