На Бикот влијае ПОЗИЦИЈАТА НА МЕСЕЧИНАТА – психата и емоциите во преден план, а еве што им се подготвува на другите знаци!

4 октомври, 2021
profimedia-0165140464

Не е на одмет да се знае …

Еве што ви подготвува Зодијакот денес:

Овен

Љубов:

Нема потреба да се оптоварувате со туѓи коментари. Бидете дарежливи кон саканата личност.

Работа:

Не можете да го преземете водството или да објавувате нови услови. Некој друг одлучува за заедничките интереси.

Здравје:

Избегнувајте дополнителни обврски кои премногу ве заморуваат.

Бик

Љубов:

Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална и ментална чувствителност. Потешко од вообичаеното, ги разликувате субјективните желби од реалните можности.

Работа:

Новите обврски ги доживувате како голем товар. Треба да ја анализирате комплетната ситуација на деловната сцена од одредена дистанца.

Здравје:

Ќе уживате во психофизичка релаксација и релаксација.

Близнаци

Љубов:

Ќе уживате во средбата со блиска личност. Некој во вас започнува синџир на позитивни асоцијации и нови емоционални желби.

Работа:

Чувствувате мала оставка, бидејќи деловните настани не одат во посакуваната насока. Сепак, не дозволувајте несигурноста да преовладува кај вас.

Здравје:

Нема потреба да се оптоварувате со „тешки мисли“.

Рак

Љубов:

Во средбата со саканата личност, ги преувеличувате вашите потреби и реагирате премногу чувствително на разни „ситници“.

Работа:

Важно е да се одделат заедничките интереси од личните амбиции. Одложете ги стресните ситуации што ве исцрпуваат.

Здравје:

Ќе уживате во неколку часа здрав сон, обрнете внимание на соништата.

Лав

Љубов:

Партнерот одеднаш носи нова одлука што не сака да ја објасни. Бидете доволно трпеливи, сѐ ќе си дојде на свое место.

Работа:

Премногу ги притискате личните цели, па вашите соработници реагираат на различни начини. Важно е да се одржува добар однос со соработниците.

Здравје:

Обидете се да ја подобрите концентрацијата и кондицијата.

Девица

Љубов:

Саканата личност ги игнорира вашите идеи и се обидува да ве доведе до нивните планови. Не можете да се согласите за основите.

Работа:

Не успевате да предвидите нечиј одговор на дадена тема или да воспоставите добар однос во комуникацијата со соработниците.

Здравје:

Ќе уживате во витаминска диета и поголема количина течности.

Вага

Љубов:

Се однесувате самоуверено и добро расположено, вашиот партнер вешто го крие своето незадоволство пред вас.

Работа:

Не е тешко да се направи добар избор во ситуација кога ви се нудат интересни идеи или кога соработниците даваат значителна поддршка.

Здравје:

Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Скорпија

Љубов:

Нема причина да се разбуди нечија суета, да се побара емоционална поддршка. Бидете мудри и дадете предност на партнерот.

Работа:

Има контроверзни ситуации, затоа што еден од соработниците ве укорува што не сте во тек. Избегнувајте нови деловни конфликти.

Здравје:

Ќе уживате во разговор или средба со блиски пријатели, опуштете се.

Стрелец

Љубов

Планирајте романтична забава за двајца. Ве очекува „мистериозен код“, кој позитивно влијае на вашето расположение и мотивација.

Работа:

Конфликтот во решавањето на деловните интереси создава дополнителна напнатост во односите со соработниците, бидете доволно внимателни и внимателни.

Здравје:

Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Јарец

Љубов

Некој ги поставува правилата на однесување, а вие останувате да се помирите со „доделената улога“. Секако, тоа не ви се допаѓа.

Работа:

Некој ви предлага необична идеја или поудобен начин на водење бизнис. Нема причина да се однесувате арогантно или расипнички кога се среќавате со соработниците.

Здравје:

Избегнувајте стресни ситуации и напорни обврски.

Водолија

Љубов:

Обидете се да ја израдувате саканата личност со необична идеја, сѐ изгледа поинаку во романтично расположение.

Работа:

Дејствувате многу амбициозно, внимателно проверувајќи различни информации што влијаат на квалитетот на заедничкиот бизнис.

Здравје:

Вие сте во одлична психофизичка форма.

Риби

Љубов:

Треба да разберете нечија емоционална слабост или неспособност да ги исполните вашите очекувања. Не бидете премногу строги.

Работа:

Некој се обидува да ве убеди во своите добри намери, но ви е јасно дека работите изгледаат неубедливо и поинаку.

Здравје:

Потрудете се да ви го разубават расположението.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris