На оваа фотографија од кошницата се крие една матица, можете ли да ја пронајдете?

17 септември, 2021
fba3b4d5-5221-41dd-86e1-c5c699b302a7

Интересна фотографија се појави на INSTAGRAM страницата texasbeeworks, водена од пчеларката Ерика Томпсон. Томпсон сподели фотографија од кошница и ги праша луѓето дали можат да ја забележат матицата на неа.

„Еве предизвик за сите вас. Можете ли да ја најдете матицата во оваа кошница? Таа е најголемата пчела со подолго тело, поостар стомак и црна дамка на грбот”, напишала таа во описот.

„Да, ја најдов, но ми требаше време“, „Ах, обично сум прв во вакви работи, но не сега. Интересно“, „Не знам зошто бев толку среќна кога ја видов“, се коментарите на оние кои го пробале предизвикот.

Дали успеавте да ја најдете матицата? Колку време ви требаше?

Ако не, одговорот е скриен подолу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris