НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ НА ХОРОСКОПОТ: Ќе ве излажат додека ве гледаат директно во очи и нема ни да ТРЕПНАТ, а еден знак е убедливо најлош од сите!

9 септември, 2021
getsbi

Овие четири знаци се најголемите лажговци во хороскопот, не верувајте им ни збор!

Сите знаеме дека не треба да се лаже, а сепак, некои честопати тоа го прават. Од мали бели лаги, кои служат за „елегантно“ вадење од ситуација, но никогаш за да не навредат или повредат некого, па сѐ до оние „дебелите“ за кои сите се прашуваат – зошто некој би го рекол ова?

Ви ги претставуваме најголемите хороскопски лажговци!

Овен

Тврдоглавите перфекционисти понекогаш ќе користат лаги за да се извлечат од обврските. Овните, исто така, ќе лажат во врската, не затоа што кријат нешто, туку затоа што едноставно не можат да поднесат дека грешат или дека не е сѐ како што треба. Овенот, сепак, е знакот што прв ќе признае дека малку ја искривил вистината и ќе ја прифати вината.

Девица

Таа нема да може да издржи без да ве превесла, особено ако се чувствува загрозена на некој начин. Девиците ќе се обидат да се ослободат од лажењето, дури и ако изгледа дека чувствуваат некаква закана што воопшто не е реална. Најчесто, ова се лаги за тоа дали направиле нешто (а не), или ќе се обидат да ве убедат дека разговорот не изгледал онака како што се сеќавате.

Скорпија

Таканаречениот најмистериозен знак на хороскопот повремено ќе посегне по лаги за да ја постигне својата цел. Скорпиите во оваа смисла можат да бидат многу манипулативни, затоа внимавајте што ви велат и размислете дали верувате во тоа. Скорпијата никогаш нема да признае дека лаже!

Риби

Како и Лавот, Рибите имаат желба да ја задржат својата репутација, поради што не се двоумат да се согласат со вас за да ја постигнат својата цел. Рибите честопати ќе излажат на работа, за да останат „на врвот“, можеби не е голема лага, но сите околу нив ќе можат да ја забележат. Ако сте родени во знакот на Риби, немојте да мислите дека веќе не сте „откриени“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi