Направете го ова ВЕЧЕРВА за време на Младата Месечина и видете што ќе се случи, ЌЕ СЕ ВООДУШЕВИТЕ ОД она што следи!

12 април, 2021
mesec

Посебна порака за родените на овој ден!

Младата Месечина влијае на умот, така што фреквенцијата на настани со темна тенденција е најголема на денот на Младата Месечина.

Овие денови е најдобро да избегнувате донесување важни одлуки или купување и продавање, бидејќи духовите можат да влијаат врз нас преку овие ситуации. Овој период е поволен за прочистување на организмот, па затоа, ноќта на полна Месечина, задолжително молете се и кажете си со чисто срце што ве мачи, што сакате најмногу и во која насока сакате вашиот живот да се промени. Исто така, овој период е многу добар за детоксикација, па дури и еден ден по Младата Месечина, јадете здраво и хидрирано затоа што поттикнува исфрлање на штетната храна од организмот.

Месечината што опаѓа се суши, се намалува, ја потенцира активноста и потрошувачката на енергија. Ефектот се интензивира со приближувањето на фазата на новата месечина. Најдобро е да се користи овој период за прочистување – дезинфекција на организмот. Третманот заснован на чај од коприва за време на оваа лунарна фаза го прочистува организмот, и доколку се спроведува во текот на целата година, има и превентивен ефект.

Постои уште еден ритуал што нашиот народ го поврзува со оваа фаза од Месечината, а тој се однесува на пари – кога ќе ја видите Младата Месечина, отворете го паричникот, погледнете ја Месечината и плукајте во паричникот, за да ја наполните со пари.

Ако во времето на раѓањето на лицето чиј хороскоп се толкува на небото, имало Млада Месечина, лунарната личност ќе биде придружена со бројни натпревари и докази за време на неговиот живот, бидејќи оваа личност во суштина ќе биде незадоволна од себе и ќе помисли дека тој секогаш треба да се бори за нова цел, бидејќи секоја постигната цел наметнува повисока цел, за чие постигнување треба понатаму да се стремиме.

Ако Младата Месечина е во знакот на Риби или Рак во наталната карта, оваа личност ќе биде пречувствителна и многу ранлива по природа, што може да има негативен ефект врз нејзината психа. Имено, оваа личност би можела да доживее големи разочарувања неколку пати во животот (на полето на љубовта и работата), а исто така, оваа позиција на младата месечина во наталната карта предизвикува можност за правење погрешни (нереални) потези што можат да имаат големи последици за развој на состојбата во иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris