Научниците велат дека ова е најлесниот начин да го продолжите животот за 7 и пол години!

27 февруари, 2021
ннм

Која е тајната на долгиот живот? Ех, сите би сакале да знаеме дека многу совети укажуваат на правилна исхрана и режим на вежбање како што стареете. Овие се дефинитивно важни фактори, но излегува дека она што се случува во нашата глава може да биде поважно!

Визуелизацијата е процес на ментално пресликување на ситуација или сценарио во вашата глава, што се одвива како што сакате. Ние можеме да ги визуелизираме добрите работи што ни се случуваат, како и лошите. Претходните истражувања откриле дека кога луѓето ги визуелизираат идните резултати, тие имаат одредена моќ да ги променат во реалноста. Всушност, што се однесува до вашето тело и ум, само-перцепцијата може да влијае на сè, од способноста на меморијата и кардиоваскуларното здравје до бројот на хоспитализации, па дури и на вашата смртност. Кога подобро размислувате, моќта на визуелизација има смисла: ако замислите како успевате во некоја област од вашиот живот и навистина верувате дека можете да го направите тоа во реалноста, веројатно ќе сфатите како да го постигнете тој успех во реалниот живот.

Една неодамнешна студија, објавена во Меѓународниот весник за стареење и човечки развој на Државниот универзитет во Орегон, покажа дека луѓето кои веруваат дека ќе бидат здрави со децении што доаѓаат, ќе имаат поголема веројатност да го доживеат во иднина. Еве како можете позитивно да влијаете на биолошкото стареење со спорт и исхрана

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi