НАУКАТА ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ДОКАЗ ЗА ТОА, НО ТИЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ: Заразени од корона тврдат дека трикот со портокалот го враќа вкусот!

5 февруари, 2021
трик

Лекарите тврдат дека овој трик не е научно докажан, но има случаеви кога успеал.
Губењето на вкус и мирис е еден од најчестите симптоми на ковид-19, а за некои луѓе овие сетила не се враќаат со месеци по болеста.

Некои тик-токери одлучија да го искористат привременото губење на чувството за вкус и мирис за да снимаат клипови кои покажуваат колку се изразени нивните симптоми. На пример, некои од нив возвишуваат поголеми количини алкохол, додека други се обидуваат да ги вратат своите сетила. Притоа, стана познат трик со изгорени портокали и кафеав шеќер.

Во клипот, кој досега е прегледан повеќе од два милиони пати, корисникот на Челси Хил изгоре кора од портокал на пламен, ја излупи поцрнетата кора, го смачка портокалот и го измеша со неколку лажици кафеав шеќер.

Погледнете го видеото!

@chelsiehill_

I’M SHOOK!! But i think this might be a temp fix 🙁 #fyp #covid #positive #wearamask #foryou #wheelchair

♬ Good Day – Nappy Roots
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi