Не можете да спиете убаво ноќе? Можеби вашиот кревет е на погрешно место

24 март, 2021
profimedia-0166544036

Добриот сон е неопходен за здравјето, но нашата ментална состојба зависи и од тоа колку се одмарате во текот на ноќта. Сепак, за многу луѓе, редовниот и добар сон е невозможна мисија. На некои им е тешко да заспијат, некои се будат неколку пати ноќе, а трети се будат тешко наутро и никако не им се станува.

Експертите за Фенг Шуи препорачуваат спалната соба да не е украсена исклучиво според практични упатства, туку треба да имате предвид и протокот на енергија што може да донесе рамнотежа во просторијата.

Тие ве советуваат да обрнете внимание на следниве работи:

1. Оставете простор до креветот

Во некои простории е полесно, а во некои е потешко да се зиведе тоа – посебно ако спалната соба е мала. Сепак, не заборавајте да оставите слободен простор на секоја страна од креветот, односно не дпирајте го креветот до ѕидот. Ова ќе ви даде чувство на слобода, така што нема да се чувствувате тесно во кревет.

2. Обезбедете симетрија

Обидете се да ја организирате спалната соба така што ќе има рамнотежа во неа. Значи, дури и ако спиете сами во неа и ви треба едно ноќно шкафче и една ноќна ламба, ставете ги од двете страни на креветот. Ако собата е симетрично распоредена, таа ќе биде во рамнотежа – исто како и лицето што спие во неа.

3. Поглед кон вратата

Експертите за фенг шуи ве советуваат да го поставите креветот така што додека лежите во него да имате добар поглед на влезната врата од собата. Креветот не треба да стои директно на линијата на вратата, туку треба малку да се помести настрана. Ова ќе создаде чувство на сигурност кај вас додека спиете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris