НЕ ВИ ОДИ ВО ЉУБОВТА? Пресметајте го вашиот ЛИЧЕН БРОЈ и лесно решете ги сите недоумици!

17 мај, 2021
shutterstock_377392027

Постојат многумина кои им даваат големо значење на броевите, и ако припаѓате на таквите, нумерологијата може да даде одговори на многу прашања, како за вас, така и за вечното прашање – дали сте добар пар со вашиот партнер.

Принципот е крајно едноставен, сè што треба да направите е да ги додадете сите цифри на датумот на раѓање (за себе и за вашиот партнер) за да добиете личен број. На пример, ако сте родени на 1 јануари 1990 година, процесот изгледа вака: 1 + 1 + 1 + 9 + 9 = 21. 2 + 1 = 3.

Кога го правите истото со датумот на раѓање на вашиот партнер, одговорите можете да ги најдете во следните ставки:

Број 1 – одлични љубовници

Родените во број 1 се многу упорни, често тврдоглави. Тие се родени лидери, амбициозни и креативни. Тие имаат висока самодоверба и се одлични љубовници. Според избраниот од нивното срце, тие се многу посесивни, но и заштитнички. Ја држат саканата личност како капка вода на дланка и сакаат да бидат горди на својот партнер во општеството. Додворувањето никогаш не им претставува проблем бидејќи тие победуваат со својот неоспорен шарм. Тие ќе имаат најголем романтичен успех со броевите 2, 4 и 7. Двојките ја сакаат нивната нежност, топлина и добронамерност, а четворките ги привлекуваат поради нивната непредвидливост.

Број 2 – романтичари

Дипломатскиот и мирен став е карактеристика на луѓето родени во бројот 2. Тие се одлични романтичари и многу имагинативни луѓе. Тие се украсени со трпеливост и сочувство, како и љубезност во контактите. Тие се прилагодливи и многу се удобно за живеење заедно. Тие се топли во љубовта и им треба многу љубовен доказ од партнерот за да се чувствуваат сакано. Потребен им е партнер кој ќе ја цени нивната лојалност и искреност и ќе ги разбере нивните чести промени во расположението и преосетливост. Единиците ја зајакнуваат нивната самодоверба и добро ќе се сложат со бројот 7.

Број 3 – лесно се заљубуваат

Тројките се луѓе украсени со оптимизам и дарежливост. Тие се добронамерни и гостопримливи и сакаат да уживаат во животот и убавите работи. Тие се духовни, сочувствителни и лесно заљубени, па затоа им треба партнер кој ќе ги смири и ќе им обезбеди сигурност. Во љубовта, луѓето со број 3 се многу чувствителни, но непостојани. Тие се во постојана потрага по идеалниот љубовен партнер, па затоа често се лизгаат од една во друга врска. Тие се согласуваат со бројот 6, што ќе им даде многу љубов, но и ја разбираат нивната потреба за слобода.Ќе оди добро и со броевите 8 и 9.

Број 4 – тешко се врзува

Луѓето родени во бројот 4 се многу независни и ја сакаат својата слобода. Тие се снаодливи и оригинални, и поради нивниот интересен карактер, со задоволство се примени во секое општество. Тие се добро упатени во сè, знаат да се шегуваат и ги сакаат луѓето. Во љубовта, тие често се непредвидливи и тешко е да бидат трајно поврзани со некого, бидејќи брзо наоѓаат мана кај секого. Пред да се смират со некого, тие минуваат низ бурен љубовен живот. Луѓето родени во број 1 одлично ќе се согласуваат со четири, бидејќи делат сличен ентузијазам и љубов кон промените. Четворката исто така ќе биде во добри односи со седмиците.

Број 5 – крие чувства

Ова се многу комуникативни луѓе кои се карактеризираат со снаодливост, умешност и брзина. Тие се креативни, природно шармантни и забавни. Тие се љубопитни и сакаат да излегуваат, да се забавуваат и да патуваат. Во љубовните врски, тие честопати се премногу инхибирани затоа што рационализираат сè и емотивно тешко се отвораат. Но, тие се многу заводливи, па затоа се успешни во заведувањето. Најдобро одат со единици и шестки.

Број 6 – љубовта е на прво место

Родени во бројот 6, тие се вистински уметнички души украсени со имагинација, добра и попустлива природа и толеранција, и тоа ги става на врвот на најпосакуваните љубовни партнери. Тие се секогаш мирни, честопати подводливи, а нивната љубов е секогаш на прво место во сè што прават. Тие се исто така многу заљубени во вечната потрага по сродна душа. Без љубов, тие не можат да се смират и ќе бараат сè додека не го пронајдат вистинскиот партнер. Број 3 може да им ја даде сигурноста што ја сакаат, и тие ќе комуницираат добро. Ќе се сложи добро и со бројот 5, со кого ќе има возбудлив живот.

Број 7 – ќе стори сé за партнерот

Овие се интуитивни и имагинативни луѓе, честопати многу духовни. Тие се претпазливи, толерантни и попустливи. Но, тие се многу чувствителни, па затоа е лесно да ги повредите. Тешко се опоравуваат од љубовните проблеми, па ќе помине долго време пред да се решат за нова врска. Во љубовта тие се нежни, романтични и чувствителни и ќе сторат сè за партнерот. Иако имаат голема интуиција, тие често избираат погрешен партнер. Тие лесно ќе постигнат љубовна среќа ако се поврзат со луѓе родени во бројот 1 и 2, бидејќи ќе имаат чувство дека емоционално многу добро се разбираат.

Број 8 – во љубовта тие се внимателни

Осумките се практични луѓе кои стојат цврсто на земја. Тие не се занесуваат од нереални цели, тие се многу внимателни и систематски. Тие се трпеливи и имаат одлична самоконтрола. Имаат аналитички ум и во љубовта внимаваат дури и да притискаат. Тие многу се плашат дека ќе бидат повредени, па затоа внимателно и долго ќе го изберат својот партнер. Тие бараат љубовна сигурност, односно врска што веднаш ќе носи печат на одговорност и трајност. Затоа, на нив најдобро им одговараат на партнерите родени во броевите 3 и 9. Тројките се исто толку практични, колку што се и тие, и енергично се согласуваат со деветките.

Број 9 – посветени освојувачи

Деветките ги краси страсна и енергична природа, но честопати со голема тврдоглавост и брзање. Тие се искрени и отворени затоа што не сакаат заобиколување. Тие имаат голема психичка сила, но и изразено либидо. Кога се заљубени, целосно ја губат главата. Тие освојуваат директно и шармантно, без оглед на полот. И жените и мажите од овој број се многу заљубени и ќе сторат сè за да ја придобијат личноста што им се допаѓа. Во љубовта добро ќе се согласуваат со тројки и петки, со кои убаво ќе се надополнуваат и ќе бидат во хармонична врска, а шестките и осумките ќе ги смират.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi