НЕДЕЛЕН хороскоп од 24 до 31 мај: Ракови, подгответе се за ПЕКОЛНА недела, Риби – некој ви прави СПЛЕТКИ

24 мај, 2021
95be96fcd1cd4acd86e78f6a2d6f7ed9

На овните им треба план, на близнаците им оди сѐ од рака, а соработниците на еден хороскопски знак му работат зад грб

Овен – мора да смислите план за работа. Направете стратегија и држете се до неа. Нема да имате поддршка од целото работно опкружување. Тоа не треба да ве загрижува. На оние што ве поддржуваат ги ставете акцент. Направете ги вашите желби и планови јасни сега. Имате голема поддршка од партнерот во вашиот деловен план.

Бик – имате силна интуиција и среќни мисли. Сега е време да се свртите кон вашиот партнер и да му кажете сè што чувствувате и зборувате, и со зборови и со дела. Во бизнисот, работите одат добро. А, имате изразена интуиција во оваа работа, затоа обидете се да ги презентирате своите идеи, бидејќи ќе имате поддршка од колегите. Новите идеи се одлични и имате добри информации од работното опкружување.

Близнаци – вие сте вредни и ги исполнувате очекувањата на претпоставените. Бидете сигурни во себе и не дозволувајте ситни замки да ве извлечат од патот. Во емотивната врска, трошите многу енергија, не повторувајте ги истите работи ако немаат ефект.

Рак – во емотивниот живот доживувате „нова младост“. Се чувствувате одлично, а партнерот исто така ја чувствува таа енергија. Нека остане така. Не ризикувајте во бизнисот, држете се до докажаните формули и времиња. За ризик, оставете го месецот мај и потоа преземете нешто.

Лав – сега е време да го искористите своето знаење стекнато преку семинари или едукација. Реагирајте брзо затоа што можеби некој друг ќе ви го украде парчето торта. Вие сте емоционално исцрпени и среќни, го гледате љубовниот живот со различни очи.

Девица – сега сте во фаза на создавање нови услови што се однесува до работата. Вие сте полни со идеи. Би било препорачливо да не им кажувате на сите за вашите планови и идеи затоа што некој може да ви ги украде. Споделете го чувството што го чувствувате само со вашиот претпоставен. Во љубовта сте зеле сè на себе, дозволете му на вашиот партнер да земе нешто и на себе.

Вага – чувствувате воодушевување од партнерот и повторно имате пеперутки во стомакот.Покажете му го тоа. Тогаш ќе видите како се отвора нов свет пред вас. На работа, добивате информации што можат да ви помогнат да решите некои сомнежи и конечно да ја затворите приказната.

Скорпија – за реализација на деловни идеи ви треба поголема поддршка отколку што имате сега од колегите. Смирете се, не реагирајте веднаш. Треба да ги известите, но почекајте го вистинскиот момент. Интуицијата ќе ви каже кога е. Не се откажувајте од вашиот партнер. Уште малку и започнува нова ера за вас.

Стрелец – само добро проценете ја работната средина и потоа започнете да реагирате. Понекогаш е потребно малку да ги покажете забите со цел околината да ве сфати сериозно. Не бегајте од тоа. Вие сте шармер и сè ќе си дојде по свое. Без напнатост.

Јарец – еден од соработниците ви работи зад грб. Ќе бидете во виорот на интриги. Не трошете енергија на тоа. Вие имате свој пат и држете се до тоа. Вашиот надреден е со вас и тоа ќе биде од најголема важност за вас. Љубовниот живот страда поради работата. Партнерот е на работ на раскинување. Само со убав разговор работите можат да се решат.

Водолија – работата ви создава проблеми. Ги имате премногу. Поголемиот дел од работата е префрлена на вас и вие не гледате излез. Треба да разговарате со колегите и да се обидете рамномерно да ја дистрибуирате работата. Вашата љубов е нагорна траекторија, вашиот емотивен партнер подготвува изненадување за вас.

Риби – во компанијата се случуваат промени што не ви се допаѓаат. Некои од соработниците не го исполнуваат договорот, што доведува до загуба. Сето тоа ве прави нервозни и напнати. Склони сте на чести промени на расположението и вашиот партнер го чувствува тоа. Сами, расте тензијата во вашиот емотивен живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi