ОД ДЕНЕС НА ОВИЕ ЗНАЦИ СЕ ИМ ТРГНУВА НА ЛОШО: Септември им носи само невољи!

1 септември, 2021
250465_horoskop_ls

Иако овој месец ќе биде полн со предизвици, ќе ве натера да ги цените вистинските животни вредности

Од денес до крајот на септември, овие 3 знаци ќе се соочат со многу предизвици. Емоциите ќе бидат на удар, па често ќе го менувате расположението и ќе бидете раздразливи. Често ќе влегувате во конфликти и расправи и ќе ви се чини како целиот свет да направил заговор против вас.

Еве за кои знаци станува збор:

1. Бик

Бикови, оваа нова промена на енергијата ве тера активно да сакате да избегате од ситуацијата. Можеби се чувствувате лошо подготвени за следното поглавје од вашиот живот. Не се чувствувате како да можете да се прилагодите на се што светот има да ви понуди. Плашејќи се од неуспех, сакате да побегнете. Оставањето на ситуацијата не создава решение. Сепак, не можете да дозволите сопствената тврдоглавост да ве држи во минатото. Не можете да го вратите она што поминало. Тоа не е начинот на кој функционира времето. Не ги оставајте вашите проекти за еден неуспех (па дури и серија лоша среќа)! Работете на тоа се додека не почне да функционира со леснотија. Нема се да ви појде од рака. Понекогаш се потребни обиди и грешки, но успехот е видлив на долг рок! Може да биде застрашувачки да се занимавате со области од животот што ви носат непријатност. Меѓутоа, колку повеќе се фокусирате на тоа, толку повеќе напредувате и подобро ги разбирате задачите. Не се предавајте на стравот од неуспех.

Horoskop, Bik

2. Лав

Драги Лавови, станувате неодлучни по кој пат да тргнете. Ова е сосема нормално човечко однесување, особено кога има толку многу можности кои треба да се искористат. Меѓутоа, наместо да креирате план, станувате брзоплети. Не можете да очекувате луѓето во вашиот живот интуитивно да знаат дека нешто не е во ред ако сте премногу горди да го кажете тоа. Луѓето во вашиот живот денес може да ве сметаат за чувствителни. Чувствувате променливо расположение и вашиот гнев е надвор од контрола. Ако не се свесни за внатрешниот конфликт, не можат да ви помогнат. Иако некои луѓе во вашиот живот се можеби виновни, не вреди да им се лутите. Бидете внимателни со вашите финансии. Можеби мислите дека некои пазарења ќе ја подобрат ситуацијата. Привремено, ова би можело да ви даде леснотија, но по една недела или две, ќе имате само уште една работа со која ќе треба да се занимавате и помалку пари на вашата сметка. Ако не можете да зборувате и да го барате она што ви треба, изолирајте се. Ова може да биде одлично време да напишете личен дневник. Постојат и други опции освен палењето на мостови кои ги создававте толку долго.

3. Вага

Ваги, постои неповрзаност помеѓу вашите мисли и вашето срце. Вие разбирате што ви треба, разбирате што сакате, но некако срцето и мозокот не работат заедно. Вашиот живот е неурамнотежен од првиот ден на септември. Можеби се чувствувате ограничено. Вашата слобода може да биде загрозена кога ќе се обидете да изберете помеѓу она што треба да го направите (како на пример во вашите секојдневни обврски) и она за што копнее вашето срце. Ова е ден кога возрасните можат да се чувствуваат премногу возбудени за да направат било што. Донесувањето одлуки е неуспех на вашето постоење. Може да се обидете да најдете рамнотежа, но можеби нема да најдете решение за само еден ден. Тешко е да се направи, но паузирањето и сфаќањето дека вашиот конфликт нема да се реши преку ноќ е првиот чекор кон создавање помал притисок во вашиот живот. Вие паничите додека се обидувате да најдете конец на стабилност во вашиот живот. Ова не е толку итно како што мислевте. Ќе најдете начин да ве води низ сето ова. Балансот е таму, само обидете се да постигнете стабилност пред да се уништите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi