Ова е време на нови љубовни приказни и страсна судбоносна љубов; еве за кои хороскопски знаци ова се добри вести

20 март, 2021
1429120

Сонцето влезгува во точката на пролетната рамноденица денес, во сабота, 20 март, во 22 часот и 37 минути, означувајќи го почетокот на владеењето на Овен и астрономската пролет. Следбениците на поделбата на годишните времиња според количината на природна светлина пресметуваат дека сега е всушност средина на пролетта, тримесечен период на раст на светлината од 4 февруари до 5 мај, кој продолжува во трите најмрачни месеци од годината

Владеењето на Овен е генерално погодно за започнување нови бизниси и проекти. Зголемувањето на енергијата и ентузијазмот ќе ги охрабри сите знаци да создаваат и да постигнуваат долгогодишни амбиции. Спонтаноста и смелоста ќе растат. Дури и луѓето кои инаку се срамежливи ќе излезат од школката и поактивно ќе се залагаат за своите идеи и цели. Ако сте отворени по природа, сега ќе ги отфрлите сите ограничувања, ќе преземете активности на повеќе фронтови и ќе го преземете водството во секое општество.

Ова е време на нови љубовни приказни и страствени судбоносни љубови. Под влијание на Венера кај Овен, емоциите ќе се раѓаат брзо, но во многу случаи и брзо горат. Во долгите врски ќе има и пожар. Паровите постојано ќе се караат, но брзо ќе ја закопаат секирата затоа што нема да можат долго да се лутат еден на друг.

Венера и Сонцето – пар од соништата

Почетокот на периодот на Овен е среќна вест за Овенот, Лавот, Стрелецот, Близнаците и Водолијата, а во наредниот период, благодарение на поволното сонце, ќе имаат повеќе енергија, подобро расположение и посреќни околности. Бидејќи и Венера е во Овен од недела, припадниците на овие знаци наскоро ќе се радуваат на пријатни љубовни изненадувања.

Сите овие знаци, освен Лавот, уживаат поддршка од Јупитер од Водолија, што во соработка со Сонцето ќе им донесе многу нови можности во деловна и финансиска смисла. Овие луѓе ќе разбудат оптимизам и желба за акција, па ќе ги преземат работите во свои раце и ќе започнат да го менуваат она што ги прави незадоволни.

Раковите, Јарците и Вагите од друга страна треба да бидат повнимателни кога станува збор за работата, парите и односите со постарите и помоќните. Ги советуваме да внимаваат што потпишуваат, да одложуваат поголеми трошоци и да избегнуваат конфликти со претпоставените и поголемите групи на луѓе. Нетрпеливоста и непромисленоста може скапо да ги чини додека воздржаноста ќе им помогне да го поминат ова време без тешкотии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi