ОВАА ЗАГАТКА ИЗМАЧИ МНОГУМИНА! Дали на фотографијата гледате стапчиња за јадење?

15 април, 2021
330891_stapici_f

Забавно…

Бидејќи останувањето дома трае подолго, луѓето се обидуваат да ја „убијат“ здодевноста на разни начини и да најдат нешто интересно да направат. Еден од начините да се забавувате се разни загатки и гатанки, кои истовремено ги забавуваат луѓето и им помагаат да го вежбаат и развиваат мозокот.

Подготвивме загатка што ги натера луѓето да размислуваат со целосна концентрација.

Бидејќи се затвораат рестораните ширум Светот, се повеќе луѓе нарачуваат храна преку Интернет, а испораката доаѓа пред нивните станови и куќи.

Заедно со одредени јадења, има и прибор. Погледнете ја фотографијата и обидете се да најдете пар стапчиња за јадење во оваа загатка.

Стапчињата се наоѓаат во садот со јуфки, но стојат исправено, па е тешко да се забележат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi