Овие 4 хороскопски знаци умираат од љубомора, но никогаш не би го признале тоа

25 август, 2021
preljuba 01 foto shutterstock 04_1000x0

Дали се изненадивте?

Понекогаш се користат мали дози на љубомора за да се предизвика реакција на партнерот, но тоа е опасна игра со овие четири хороскопски знаци.

Љубомората е непријатно чувство познато како чест придружник на љубовта, а тоа произлегува токму од стравот од губење на најблиските. И додека малите дози на љубомора се сметаат за нормални, па дури и пожелни, прекумерните количини можат навистина да наштетат – па дури и да ја уништат врската … Покрај љубомората во љубовните врски, луѓето кои се склони кон тоа често можат да покажат знаци на зголемена завист и љубомора кај други области од животот, од работа до семејство и пријателство, пишува Yahoo News.

1. Овен

Зошто се љубоморни:

За припадниците на овој знак животот е спринт. Секоја љубомора која се разгоре во вас, се раѓа од чиста нетрпеливост во трката за вашите соништа. Овните можат да се чувствуваат како да играат засекогаш во продолженија. Водени од цели и конкурентни, им завидувате на луѓето кои напредуваат во остварувањето на вашите цели. Овните сакаат да бидат први – да стапнат на Марс или да испечат торта, но факт е дека не можат да се ослободат од чувството дека нивниот „часовник отчукува“.

Како можат да го свртат ова во своја полза:

Овие огнени знаци сакаат да се разликуваат од толпата. Но, во светот има простор секој да го достигне својот најголем потенцијал. Наместо да ја насочувате својата немирна енергија кон она што другите го постигнале, пренасочете го кон некоја повредна цел. Како да работите за да ги направите промените што сега му се потребни на светот очајно? Пронајдете ја причината што ќе ја запали вашата внатрешна моќ. Кога работите со други на значајна цел, сакате секој да успее (без да забележувате резултати).

2. Рак

Зошто се љубоморни:

Исполнети со нивните длабоки лични врски, водните жигови се плашат од се што ги загрозува нивните меѓучовечки односи. Значи, ако вашата најдобра пријателка го поминува целото свое слободно време со некој што го запознала на тренинг, веројатно сте љубоморни на таа врска. Дали таа сè уште се грижи за вас? Дали ќе бидете заменети? Под нивната тешка надворешна обвивка, космичките ракови се неверојатно чувствителни и лесно се чувствуваат загрозено. Бидејќи копнеете по сигурност и стабилност, ќе сакате да ги вратите пријателите и семејството во вашиот круг ако залутале.

Како можат да го свртат ова во своја полза:

Раковите живеат во своето царство на чувства. Иако сте во искушение да ги чувате сите стравови и несигурности внатре, подобро би било да ги оставите тие емотивни реки да течат, а не да се полнат и да се излеваат. Дарот на Ракот е нивната гранична психичка емоционална интелигенција. Затоа, наместо да се чувствувате несигурни во врска со новиот познаник на вашата пријателка, искористете го своето огромно срце за да ѝ кажете колку го цените нејзиното пријателство и ја отфрлате пасивната агресија.

3. Лав

Зошто се љубоморни:

Тие уживаат кога искраат во центарот на вниманието, особено кога предизвикуваат воодушевување кај своите познаници. И, нормално, тие не се воодушевени кога некој ќе ги турка зад сцената за да поведат. Ако Лавовите можат да изразат и да се чувствуваат ценети – или со споделување на нивната најнова слика или со добро истражено политичко мислење – тие се помалку склони кон љубомора. Но, кога немаат внимание, тешко им е да гледаат како другите прават добро и да добиваат салмови со комплименти, особено кога мислат дека можеле да го сторат тоа „подобро“.

Како можат да го свртат ова во своја полза:

Признавањето е гориво за Лавот. Но, кога вашите резерви се мали, жалењето за обожавањето што им било дадено на другите не е корисно. Наместо тоа, разговарајте со вашите најблиски за да се чувствуваат поважни. Вашата партнерка е одлична во спортот, па затоа ќе знае да го цени напорот што го вложивте на вчерашната игра. И, вашиот нов колега навистина би можел да биде воодушевен од новиот рецепт за лазања што го подготвивте. Запомнете – важно е да влијаете на некого, а не на тоа колку луѓе ве „виделе“.

4. Скорпија

Зошто се љубоморни:

Скорпијата лесно надминува две реалности: видена и невидена. Тие се заинтересирани да ги отстранат површните слоеви на универзумот за да ги откријат добрите работи: вистината. Значи, додека гледаат како нивниот партнер нарачува кафе од келнерката, тие можат да го видат нивниот „таен јазик на флертување“. Ќе го напише својот број на неговата сметка. Дали тој ќе ја гледа подолго отколку што треба? Љубомората произлегува од паранојата на Скорпијата. Вие сте еден од најкреативните знаци во хороскопот, но би можеле да ја искористите оваа визија за да измислите сценарија што всушност не се случуваат, а вашиот гнев сепак расте со денови.

Како можат да го свртат ова во своја полза:

Наместо да го замислувате најлошото сценарио „за секој случај“, зошто да не ја искористите вашата жива фантазија? Замислете фантастични работи што се случуваат во ваша корист: вашите пријатели ве фалат кога ќе ве нема, вашата идеја за претприемништво ќе го разниша пазарот … Ако никој од нас навистина не може да контролира што се случува, зошто да не го претпоставиме најдоброто? Кој знае, можеби би можеле да го претворите во реалност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi