Овие предмети привлекуваат богатство, додека други привлекуваат сиромаштија! Еве што треба да чувате во куќата, и што веднаш да исфрлите!

22 февруари, 2021
dnevna-soba,pixa_1000x0

Повеќето луѓе имаат потешкотии со парите. Со исклучок на неповолните објективни околности, недостигот е последица на сè што сме слушнале за парите и ставовите што ги прифативме во детството и раната младост.

Редот и чистотата, но и виолетовите, црвените и зелените бои ќе го олеснат протокот на пари. И визуелизацијата е важна – замислете дека имате само доволно пари. Парите заслужуваат почит, затоа не фрлајте ги во торбата или паричникот…

„Парите се коренот на секое зло“ е израз што погрешно се припишува на Библијата. Точниот цитат гласи: „Љубовта кон парите е коренот на секое зло“. Тоа едноставно значи дека е лошо за нас ако сме алчни или им даваме премногу значење на парите. Но, исто така е вистина дека „недостатокот на пари е коренот на секое зло“, како што напиша американскиот писател Марк Твен.

Редот значи богатство


За да оживеат парите, најпрво ви треба ред. Дом, канцеларија, облека, меѓучовечки односи и сè друго заслужуваат чистота и уредност. Темелно средете ја својата куќа, канцеларија, па дури и возило.

Распоредете ги работите на масата, во фиоките и на полиците, така што нивниот распоред е што е можно пофункционален. Исчистете ја нечистотијата и фрлете ги непотребните предмети.

Средство за плаќање

Не ставајте пари во паричник, торба, плик или фиока. Парите заслужуваат почит. Обидете се да не ги свиткувате, збрчкате или да ги валкате. Ако ги чувате во вашиот паричник, наредете ги банкнотите така што најмалите апоени одат напред, а најголемите во позадина. Поставете ги кредитните картички исправени и со предната страна свртена напред. Ако почитувате пари и други средства за плаќање на овој едноставен и практичен начин, тие ќе ви бидат вратени и секогаш ќе ви стојат на располагање.

kristali
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi