ОВОЈ АСТРО ФЕНОМЕН СЕ СЛУЧУВА ЕДНАШ ВО 200 ГОДИНИ! А на овој знак ќе му создаде невиден ХАОС ВО ЖИВОТОТ!

17 април, 2021
432370_pexels-rodnae-productions-6806707_f

Астролозите се согласуваат дека планетите биле подредени вака за последен пат пред 200 години и дека до крајот на април нè очекуваат проблеми на скоро сите полиња, особено во сообраќајот. Сите ќе чувствуваме напнатост и нервоза, а особено еден знак

Сонцето влегува во знакот на Бик, а после тоа нè чека влијанието на Меркур. Еве какви промени можеме да очекуваме:

„Оваа година ќе биде подобра од 2020 година, но дури следната година ќе биде најубава. Пролетта започна и за еден ден Сонцето ќе влезе во Бик. За разлика од импулсивниот, срдечен Овен, тука гледаме разни скандали, сите тие се многу важни и на работ на пукање. Секој сака да биде жртва, парче од своето внимание. По Сонцето ќе пристигне Меркур, ќе имаме пореална и приземна приказна. Овенот е напнат, а Бикот е поприземен,, помирен. Тоа ќе важи за сите нас“.

„Марс е планета на проблеми, почетна капсула која ги пали сите други, дури и Сатурн, ова се двајца партнери кои ги комплицираат нашите животи! Венера нѐ води во хаос од љубов. Марс ќе создаде хаос сега десет дена, до крајот на април, за возачите! Кога е во Близнаци, тој е фатален за несреќи. Потоа влегува во Рак и создава проблем во семејните односи. Ракот е знак на семејно наследство, ќе има динамика околу поделбата на имотот… Ако тргнеме по него, одиме во војна, можеме да го изгубиме. Големите светски сили изгубија војни, исто и ние. Со партнер, колеги или семејство. Треба да ги надминеме оние импулси што нè водат кон проблемот, санирањето ќе биде покомплицирано, има каење, подобро е да не влегуваме во ситуација да направиме скандал“, вели астрологот.

„Сатурн во Водолија дава чувство на несаканост, нè лишува од љубов, нема никаква врска со тоа колку некој нè сака, освен со тоа како се чувствуваме! Ние мора да ја смениме таа филозофија и да веруваме дека сме сакани. „Во средината на мај, , кога Марс ќе влезе во Рак, може да дојде до малку повеќе семејни проблеми затоа што оваа нервоза мора да ескалира“, вели тој.

Раковите најмногу ќе го почувствуваат влијанието на овој астро феномен

„Тие ќе им направат проблем на Раковите, тие се најголемиот семеен знак, се чувствуваат најдобро во домот. Марс ќе донесе динамика, но сите имаме дом и семејство и Рак во нас. Ќе има тензии и динамика, мора да ги пребродиме, немаме право да го следиме Марс, тој нè води во неволја и тоа невидена.

Ова е подобра година, излегуваме од кризата, полека, но сигурно се испливуваме. Со овие кризи управуваат планетите кои беа последни на тие позиции пред 200 години! Плутон не бил откриен дури до 1930 година! Оттогаш премина само една третина од небото, не знаеме како беше во 1700 година, за нас лаиците не ни значи ништо, немаме искуство да знаеме што да очекуваме “, вели астрологот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi