Парите се лепат за Овенот, а Раковите се најопасни- Скриени интересни факти за секој хороскопски знак

5 март, 2021
Horoskopvecka32-696x568

Прочитајте интересни факти за хороскопските знаци и забавувајте се!

Без разлика дали навистина веруваме во астрологија или не, повеќето од нас сакаат да го читаат хороскопот, барем за забава. Ако ова е случај со вас, тогаш ќе уживате во овие интересни факти за различните знаци на зодијакот.

Два знака најчесто се претседатели

Една интересна работа беше забележана меѓу претседателите ширум Светот – тие најчесто се родени во знакот на Скорпија или Риби. Најреткиот хороскопски знак меѓу претседателите е Близнаци.

Раковите се најопасни

Со анализа на податоците во сопственост на ФБИ, луѓето родени во знакот на рак најчесто се наоѓаат зад решетки, а злосторствата што ги прават обично се посериозни.

Лавовите ја сакаат теретаната

Интересно истражување спроведено во Велика Британија на 10.000 жени, покажа дека Лавовите ја сакаат салата за вежбање повеќе од кој било друг знак и одат на вежбање двојно почесто.

Стрелците се познати

Интересно истражување спроведено од „Cartoon Network“ покажа дека луѓето родени во знакот на Стрелец имаат двојно поголема веројатност да станат славни и дека секоја петта позната личност е родена во овој знак.

Лавовите се најлошите двигатели

Студија спроведена во Австралија покажа дека луѓето родени во знакот на Лав најчесто се апсат за брзо возење. Според тие податоци, Лавовите имаат 40 проценти поголеми шанси да платат казна за брзо возење во споредба со Вагите.

Јарецот сака да „шара“

Од сите хороскопски знаци, Јарецот е најподложен на измама во врската, а исто така е и знакот кој најмногу ужива во содржината за возрасни.

Парите се лепат за Овенот

Анализата на списокот на милијардери на Форбс покажа дека повеќето богати луѓе се родени во знакот на Овен. Овој знак е познат по неговата решителност, упорност, па дури и ако реши да стане милионер, тој ќе успее.

Водолиите се одлични спортисти

Анализата на познати и успешни спортисти доведе до заклучок дека тие најчесто се раѓаат во знакот на Водолија – дури 21 процент од спортистите припаѓаат на овој знак. Следниот најчест знак е рак, со 12 проценти.

Овие два знаци се сериски убијци

Ако им се верува на податоците добиени од анализата на најозлогласените американски сериски убијци, тие најчесто се раѓаат во знакот на Риби или Близнаци.

Кој заработува најмногу, а кој заработува најмалку

Луѓето родени во знак на Шкорпија, Лав, рак и Бик заработуваат најдобро, покажа една студија. Од друга страна, луѓето родени во знакот на Водолија и Јарец се на дното на скалата според заработката.

Бикот има изразено чувство на допир

Астролозите велат дека луѓето родени во знакот на Бик се многу чувствителни на допир, и затоа се многу скокотливи.

Близнаците често ја менуваат работата

Карактеристично за Близнаците е нивната двојна природа, поради што тие имаат репутација на луѓе кои често менуваат работа.

Овенот е склон кон несреќи

Бидејќи се многу енергични, често им се случуваат несреќи, па луѓето родени во знакот Овен понекогаш имаат дури и репутација на малку несмасни.

Најчестиот и најреткиот знак

Според астролошките податоци, Водолијата е најреткиот знак, а најчест е Скорпијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris