ПЛАНЕТАТА НА ЉУБОВТА – ВЕНЕРА, ДЕНЕС ВЛЕГУВА ВО ЗНАКОТ НА ВАГА: Еве што значи тоа за вашиот хороскопски знак!

16 август, 2021
255611_lav_ls

Среќата во љубовта им се насмевнува на сите, освен на еден знак на Зодијакот

Венера, планетата на љубовта, среќата и просперитетот, влегува во нејзината куќа каде што се чувствува најдобро. На многумина ќе им ја открие убавината на животот, додека некои ќе доживеат илузорна љубов или ќе бидат измамени.

Овен

Решавање проблеми поврзани со јавноста. Секој што е во стабилно партнерство или во брак, ќе ужива во прекрасни моменти со саканата личност.

На слободните им претстои запознавање или стабилизирање на постоечката врска.

Бик

Пред вас е поволен деловен период. Топлината и љубовта ќе ве исполнат во секојдневниот живот. Можни се симпатии или флерт со колегите.

Близнаци

Пред вас е прекрасен период. Повеќе излегување, повеќе дружење. Љубовта што ја чекавте може да се оствари.

Излегувајте на места што ви одговараат, таму се насмевнува вашата љубов.

Рак

Венера ви носи мир и стабилност во домот. Многумина ќе го разубават својот дом и ќе ги решат проблемите и несогласувањата во семејството.

Можеби некој од вашата околина е всушност вистинскиот, кого го чекавте толку долго.

Лав

Ве очекува многу комуникација, движење и допишување преку социјалните мрежи. Исто така, преку социјалните мрежи, ве очекува убаво познанство во иднина.

Венера во Вага објавува дека пред вас е прекрасен период. Имате желба да разменувате нови зборови, да патувате и да се менувате. Ќе бидете попозитивни.

Девица

Акцентот е ставен на решавање материјални работи. Вашите планови ќе бидат насочени кон парите. Подобри финансии. Бидете трпеливи, сѐ ќе дојде кога ќе дојде време за тоа.

Вага

Венера е токму во вашиот знак, каде што е нејзиното седиште. Ваги, радувајте се, ќе си бидете поубави себеси, попривлечни и поатрактивни. Ќе плените со убавината.

Скорпија

Времето што доаѓа носи можни разочарувања или илузии. Ќе знаете што навистина мислат луѓето, маските ќе паднат.

Имате можност да влезете во тајни врски со турбулентен крај. Но, сѐ на сѐ, ќе дојде период кој ќе ви ги „отвори очите“ и за убави и за помалку убави моменти.

Стрелец

Пред вас се авантури, дружење и нови познанства. Ќе уживате и ќе излегувате, а вашите желби ќе се остварат.

Можна е љубов од пријателство.

Јарец

Остварувањето на вашите желби за кариера е на повидок. Ќе бидете посилни и постабилни.

Некој што го цените и почитувате, ќе се заинтересира за вас на емотивно поле и ќе ве потсети што беше љубов.

Водолија

Време е да размислите за патување, образование или духовен развој. Ова е вистинскиот период за реализација на вашите потреби и желби.

Ве очекуваат патувања до прекрасни места што ќе ја разбудат вашата имагинација. Можни се и нежни емоции на овие патувања.

Риби

Ве очекува многу страст, љубомора и нервоза. Бурниот период е поврзан со вашата психо-физичка состојба. Бидете смирени, надевајте се на најдоброто.

Можеби некој всушност ќе покаже дека ви завидува. Можно е прекинување на едно дружење, но и убава љубовна авантура.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi