ПОГРЕШНИ ЧЕКОРИ: Вежбаше нова техника и се хипнотизираше, едвај го вратија жив!

12 март, 2021
тегник

Хелмут Кихмајер, е магионичар кој е воедно и почетник.Вежбајќи една од неговите точки пред огледалото, успеа да се хипнотизира себеси. Кој знае колку долго ќе траеше таа состојба на транс, ако по скоро пет часа, неговата сопруга не го најдеше со видливо проширени зеници, гледајќи во неговиот одраз во огледалото.

По неколку минути неуспешни обиди да го разбуди сопругот, сфати што се случило и го повика извесен г-дин Робертс, ментор на Хелмут, бидејќи тој го научи на оваа вештина, кој и објасни на исплашената жена како да му помогне.

Во иднина, Хелмут вети дека никогаш повеќе нема да користи автосугестија, без присуство на неговата сопруга, која научи како да реагира во такви ситуации.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris