Последното дупче на патиките, низ кое не ги протнувате врвките, сепак има своја улога

26 август, 2021
1629960958-mojtaba-mosayebzadeh-Xc-Da7mzw7A-unsplash-scaled-e1629961021723-900x619

Ако отсекогаш сте се прашувале за што служи дупчето на патиките низ кое речиси никогаш не ги протнуваме врвките, го имаме одговорот.

Ако мислевте дека нема никаква функција освен за убавина, сте се излажале.

Тие имаат улога.

Кога ќе ги провлечете врвките низ нив и ќе ги врзете, го намалувате ризикот од повреда на зглобот при трчање или одење. Ова ја имобилизира ногата и ја намалува веројатноста за појава на плускавци.

Погледнете како да ги наместите во видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi