Потребна ви е само една состојка: Трик со кој вашите омилени обувки стануваат водоотпорни!

13 јануари, 2021
трик

Сепак, за да ги одржувате нозете суви дури и за време на секојдневните дождови, нема потреба да давате големи суми пари на нов пар чевли, постои трик што ќе ги направи старите чевли водоотпорни за неколку минути.

Едноставно, набавете пчелин восок. Премачкајте ги чевлите со оваа мешавина и оставете ги да се исушат, а потоа избришете го вишокот со салфетка и подготвени сте за дождлив ден.

Трикот работи и кога станува збор за платнени чевли, затоа бидете подготвени така што ништо не може да ве изненади, но бидете внимателни – може да се случи платното да остане извалкано поради маснотии.

Кога ќе ги намачкате чевлите со пчелин восок, водата едноставно ќе се исцеди од нив, без апсорпција да доведе до влажни стапала и подоцнежни настинки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris