Пред нас се денови на астролошки пресврт во љубовта: Две планети се виновни за раскинувањето и тајните врски

21 јуни, 2021
астролошки пресврт

Оваа недела имаме неколку важни промени на ѕвезденото небо.

Во понеделник ја имаме летната краткоденица или почетокот на летото, што се совпаѓа со влегувањето на Сонцето до нула степен на знак на Рак. На сите ракови им посакувам среќен роденден! Сонцето, или нашата свест и волја, се сели во областа на семејството, домот, блиските односи и приватниот бизнис. Можете да започнете да размислувате повеќе за започнување на сопствен бизнис, како да го ангажирате и вклучите семејството повеќе во вашиот бизнис, дали да купите недвижен имот или земјиште, дали да го реновирате домувањето или да го проширите семејството.

На истиот ден, Венера прави волшебен аспект кон Нептун, што носи заљубување, платонска љубов, тајни врски или врски на далечина. Ова е аспект што носи убави подароци и награди, иницирање таленти и креативност, создавање исклучителни дела. Исто така, може да донесе разочарување и неисполнување на очекувањата. Започнете убави работи во и околу себе и создадете магија за себе. Однесувајте се на некој убав настан.

Ако вашите емоции ве одведат во негативна насока, може да почувствувате наплив на jeубомора и посесивност, што ќе доведе до низа ограничувачки околности во кои може да се најдете.

Во вторник, уште посилно би можеле да ги почувствувате поволните ефекти од овој аспект, особено ако сте ангажирани во хуманитарна работа или уметност. Бидете сигурни да направите нешто убаво за другите и не очекувајте благодарност, бидејќи во спротивно може да бидете разочарани. Ова е ден за одлични визии и планови, но не претерувајте. Овие денови се особено важни за комуникација, бидејќи Меркур целосно го забави својот ретрограден одење, за да оди директно во среда по полноќ. Бидете многу внимателни во сообраќајот, во комуникацијата со трудовите.

Ако не сте доволно фокусирани, можете да направите помали или големи грешки. Не донесувајте избрзани одлуки. Размислете добро и оставете важни разговори и одлуки за неколку дена подоцна.

Во среда, имаме и еден убав аспект помеѓу Сонцето и Јупитер што може да ви донесе исполнување на ветувања или соништа, награди, почести и сертификати или важни документи или формализации на проект. На овој ден, можеме да имаме исклучителни согледувања, соопштенија или информации што значително ќе влијаат на насоката на нашата иднина.

Сепак, дури и денес, само ретко и внимателно со комуникацијата. Подобро да се повлечете, особено ако се чувствувате почувствителни. Ако се чувствувате слабо, исцрпено или уморно, дистанцирајте се од премногу гужва и зборување.

Четврток е полна месечина која ја интензивира секоја раздразливост, иритација и чувствителност, а со тоа и нашите реакции. Секоја сензација или чувство ќе биде трипати поизразена, чувствителност на стомакот, несоница, раздразливост ден пред полна месечина, како и ден потоа. Семејни проблеми и расправии. Се што е од минатото и што се туркаше под тепих, повторно се појавува.

Петок е идеален ден за уживање, лесна комуникација, уметност и емоции. Инспирирајте ги другите со вашите креативни таленти, помогнете некому или израдувајте некого со убав подарок. Најдобро е да бидете во што е можно поинтимна средина или со мал број луѓе.

Саботата носи непријатна комуникација која е особено поврзана со партнерските односи. Целото незадоволство ќе излезе на површина и ќе резултира со можно прекинување на врската. На овој ден, планетата на loveубовта, Венера, е во последен степен, што е критичен степен затоа што претставува еден вид пресвртна точка во вашата врска.

Саботата вечер е идеална за големи забави, социјални настани и едукации преку Интернет. Сите продажби на Интернет се зголемуваат и тоа е добро време за рекламирање и дигитален маркетинг. Можност за нови познанства.

Неделата ја завршуваме со транзиција на Венера во знакот на Лав, кој во наредните недели ќе го постави полето на љубовта, финансиите од областа на забавата и јавноста од интимна средина.

Овој ден носи многу предизвици преку комуникација, кавги, особено помеѓу подредените и претпоставените, но и со оние кои се еднакви во позиција, некој ќе го потенцира своето его и ќе сака да доминира, што ќе предизвика да се фатите лутина и фрустрација. Само навечер може да изедначите некои врски и да воспоставите постабилен разговор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi