Препуштете им се на вашите страсти: Здружените Венера и Марс во Лав најавуваат жешко лето

26 јуни, 2021
1487748

Венера влегува во Лав оваа недела, на 27 јуни, придружувајќи му се на Марс, кој поминува низ средишниот летен знак на 11 јуни.

Силната лавовска енергија ќе ја натера живата да го пробие термометарот, не размислувајќи толку за буквалната топлина, колку за разгорената еротска страст.

До крајот на јули, луѓето ќе пукнаат од страст и ќе бараат физички допир во секоја прилика, не грижејќи се за општествените норми. Додворувачите ќе покажат интерес за своите „цели“ крајно отворено, без оглед на околностите, и подеднакво недвосмислено ќе сигнализираат за нивна согласност – или за нејзино отсуство. Но, бидејќи Лавот не сака да слуша „не“, а понекогаш и навистина не го слуша, ќе избувнат насилни недоразбирања помеѓу заводникот и погрешно избраниот „плен“. Покрај взаемното доброволно приближување, ќе има и многу несакани напади од страна на лица чиј сексуален нагон ги погоди во главата. Како резултат, полициските и безбедносните служби ќе имаат полни раце работа. Не заборавајте на заштитата!

Меѓу недостатоците на поминување на тандемот Венера-Марс во Лав е недостаток на претпазливост и внимание, што сигурно ќе доведе до зголемена стапка на сексуално преносливи болести, непланирана бременост, сончаница, дехидрираност и изгореници. Гонети од страста, луѓето ќе ги игнорираат опасностите од топлина и сончевите зраци, затоа амбулантите во туристичките места нема да имаат доволно капацитет да ги примат сите пациенти. Не смеете пропуштите да го заштитите телото од високите температури, а особено кожата од УВ зрачењето.

Комбинацијата на Венера и Марс ќе има најповолен ефект врз Лавот, Овенот, Стрелецот, Близнаците и Вагата, а најпредизвикувачки на Бикот, Скорпијата и Водолијата. Овие тројца ќе создадат најголема конфузија во непосредна близина со нивните бескомпромисни „упади“ без да проверат дали другата страна е заинтересирана и слободна за еротска авантура.

Гореспоменатото планетарно дуо ќе се раздели на 21 јули, кога Венера ќе премине во Девица, но страстите сепак ќе се загреат затоа што тогаш ќе следи сончевото владеење во Лав од 22 јули до 22 август.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi