Пристигнува период кој менува многу! Утре точно во 5:18 часот ќе има МЛАДА МЕСЕЧИНА која ги носи ОВИЕ ПРОМЕНИ

9 јули, 2021
344417_manipulation-4380185-1920_f

Нѐ чека уште една нова месечина. Овој пат е во знакот на рак и тоа ќе се случи на 10.07.2021 во 05:18 часот по наше време

Новата месечина е почеток на лунарниот циклус, од гледна точка на астрологијата, моментот кога Сонцето и Месечината стануваат под ист знак и степен, формирајќи коњукција. Во животот, тоа е рамнотежа на умот и чувствата.

Нова месечина во рак

Што треба да знаеме за да живееме еден месец со најмалку загуби и најдобри резултати:

1. Знакот Рак ќе создаде расположение во позадина. Но, без оглед на тоа, она на што најмалку обрнуваме внимание, ни создава најголем ризик. Ракот е емотивен знак и тие емоции не се трајни, но кога ќе се допрат, го погодуваат токму она што е вредно и значајно. Ова значи дека ќе бидеме внимателни кога некој ќе нѐ вработи некаде, особено ако ни каже дека претставуваме вредност. Згора на тоа, од 11.07.2021 година и Меркур ќе помине во знакот на рак (до 28 јули 2021 година) и ќе има многу од тоа во информациите што ќе се емитуваат. Дали сте повредени поради она што е важно и значајно? Не трошете време и размислувајте за ова прашање.

2. Двете ретро планети нè враќаат назад на прашањата што се случувале порано. Веројатно нема да има нови, но сепак мора да го оставите она што го влечевте со вас со години. Ќе се појават стари теми, прашања, можеби во нова перспектива. Ретро Нептун ќе додаде магла и илузија за тоа што се случува наоколу. Затоа, бидете внимателни во одлуките. Но, тоа е одличен период да ги растерате илузиите во себе, да ги развивате своите верувања и блокади. И со оглед на хармонијата на аспектите, таквата работа ќе оди многу побрзо и поефикасно. Можете дури да поминете низ генерички програми. Плутон е тешка планета за Месечината во рак.

Движењето низ него е како лизгалиште на патот, а бидејќи планетата е ретро, ​​повторно ќе нѐ стави пред избор што требал да биде прифатен во животот подолго време, да се откаже од нешто или некого, да се подложи на еден вид на чистење на одвлекување на вниманието. Имајќи го предвид аспектот на опозицијата, ова ќе се случи прилично грубо и одеднаш.

3. И Уран во секситил ќе донесе многу изненадувања на кои ќе мора брзо да се прилагодите. Плус е што оние кои нема да се откажат овој месец ќе добијат бонуси на кои не сметаат ниту сега. Лошата страна е што треба брзо да реагирате. Се разбира, ќе биде потешко за оние кои донесуваат бавни одлуки во животот.

Еве како максимално да го искористите ова време: размислете што ве мачи

Фокусирајте се на вашата внатрешна состојба, на тоа како се чувствувате. И, ако ова е присутно во вашиот живот, тогаш размислете како можете да се ослободите од дисциплината. Не донесувајте избрзани одлуки ако некој активно брза и ве вознемирува. Но, реагирајте брзо на ситуации што доаѓаат во вашиот живот самостојно и започнете да работите на вкоренети верувања, кои се мешаат во генеричките програми што ги наследивте за да не одите понатаму кај вашите потомци.

Ослободете се од навиките што ви штетат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi