Пристигнуваат денови на промени, сè што ќе започнете ќе биде позлатено: Важно е само да не паѓате на провокации!

15 март, 2021
sreca-devojka-nebo-830x0

Нѐ очекува една од многу динамичните недели, во која ќе има многу промени.

Во понеделник, завршете ја целата документација, направете ги сите интервјуа и расчистете ги сите нејаснотии во комуникацијата со другите. Меркур влегува во знакот на Риби нешто пред полноќ, што значи дека од вторник се активираат нови приказни, планови и идеи, одлуки и мисли.

Во вторник, размислувате како законски да ги регулирате и формализирате вашите лични проекти, деловни или финансиски инвестиции. Размислувате за пари, приоритети и се занимавате со шопинг, заеми и заштеди.

Очекувајте поголеми промени во животот на овој ден. Променете ја вашата исхрана, вашите навики, земете заем или вратете заем. Ако некој ви должи пари, јавете се за тоа во вторник. Ако имате долгови, подмирете ги овој ден.

Во среда, можат да ве исфрлат од рамнотежа информации или околности во кои се наоѓате, па обидете се секоја нервоза во комуникацијата да ја претворите во рамнотежа и мудра одлука што ќе ја донесете.

Најидеален ден за трансакции, финансиски конструкции, обновување на партнерства, инвестиции и заеми е четврток. Сè што започнувате на овој ден, има најголеми шанси да донесете значителни и длабоки корисни промени во вашиот живот со текот на времето.

Ако сакате да постигнете соработка или емотивна врска со некоја личност, искористете го овој ден и енергијата од поволните аспекти. На овој ден, Венера е во добар аспект со Плутон, што носи трансформации на полето на љубовта, партнерствата и парите. Можеби има луѓе кои сакаат да ве убедат во нешто. Само бидете свесни дека нивните намери се искрени.

Активирајте ја леснотијата, среќата и детската радост во петок. Играјте со вашите сопствени или туѓи деца. Бидете опуштени, отворени за комуникација и смеа. Може да имате предизвици со луѓе со авторитет, бидејќи тие ќе реагираат непријатно на вашето слободно време. Не паѓајте на провокации.

Пролетта започнува во сабота наутро. Сонцето влегува во знакот на Овен околу 10:30 часот и ја најавува пролетта. На овој ден, егото лесно се активира, што може да предизвика конфликт на личноста, како и потреба за доминација и наметнување на сопствените ставови. Некои врски може да имаат кулминација што може да резултира со раскин.

Во недела, чувствата играат голема улога, а зголеменото чувство на незадоволство на лично ниво предизвикува напнатост, особено преку емотивните и партнерските односи. Чувствителноста е зголемена. Се враќате назад во времето и се прашувате, а нешто ве турка да одите напред и да не гледате наназад. Оставете го минатото зад себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi