Пролетен хороскоп: Вагите, Шкорпиите и Рибите ги чека судбоносна љубовна средба, а Раковите успех во работата

20 март, 2021
woman-15099561920-830x0

Астрологот Александра Бјеjац открива на што можат да се надеваат припадниците на сите хороскопски знаци во текот на пролетта оваа година.

ОВЕН

Пролетта ви носи промени во 11-тото астролошко поле, што се однесува на вашите пријатели, како и на остварувањето на вашите желби. Многу од вашите планови ќе се остварат во овој период, но бидете подготвени да прекинете некои пријателства бидејќи ќе видите некои работи што нема да ви се допаднат.

Бидете внимателни во комуникацијата и сообраќајот до 20 април, но исто така и кон крајот на мај и почетокот на јуни, бидејќи Меркур ќе се движи ретроградно низ вашето 3то астролошко поле, каде што ќе ги зголеми напнатоста и нервозата. Потоа избегнете кавги, потпишување на сите видови документи, како и какво било купување нови работи или превозни средства, како и мобилни уреди. Во сообраќајот избегнувајте брзо возење, почитувајте ги сигналите и знаците на патот – не брзајте никаде. Можни дефекти на возилото.

Во јуни избегнувајте конфликти со членовите на семејството и членовите на семејството. Фокусирајте се на насочување на вишокот енергија во тој период кон украсување на домот.

Оваа пролет може да очекувате помали неуспеси во деловниот план. Планетата на трансформација Плутон сè уште е во вашата 10-та куќа во кариерата, затоа бидете подготвени за промени. Многу Овни ќе сакаат да променат нешто во самиот бизнис, најверојатно начинот на кој го прават тоа, особено во мај. Но, со видните предности, мора да знаете и некои недостатоци.

Невработениот Овен ќе има многу добри можности за работа, кои ќе бидат на долг рок.

Можни се непредвидени трошоци, но и поголем прилив на пари. Пролетта е период на осцилации кога станува збор за финансиите. Затоа, инвестирајте пари паметно и избегнувајте ризици. Во мај ќе бидете задоволни од финансиската состојба.

Кога станува збор за љубовта, не очекувајте големи промени во текот на пролетта. Ситуацијата во емоционалното поле почнува да се менува од јуни, кога вашиот владетел Марс ќе влезе во вашето 5-то астролошко поле. Слободните може да очекуваат да влезат во врска, додека зафатените можат да имаат мали несогласувања и неуспеси, затоа избегнувајте конфликти со саканата личност.

Областа на здравје нема да биде под силно влијание на планетарните аспекти. Нервоза, напнатост, замор и малаксаност може да се појават од време на време, но во суштина ќе се чувствувате добро оваа пролет.

Поволниот период започнува од мај, кога Јупитер, планетата на среќата, влегува во вашето 12-то астролошко поле. Тогаш ќе биде одличен период да се свртите кон себе, да исчистите сè од потсвеста што ве мачи, да го отфрлите целиот товар и да се ослободите од лошите спомени кои потсвесно ве оптеретуваа во последните 12 години.

БИК

Планетата Уран сеуште е во ваше 1-то поле и носи промени. На некои промени не може да се влијае, ќе има многу непредвидливи ситуации, но најважно е да знаете дека сите промени се за ваше добро.

Мај е среќен месец за вас; тогаш Сонцето, Венера и Меркур ќе бидат со Уран на вашето прво поле и ќе донесат многу среќни околности за сите сфери во животот. Помалку претпазливост отколку во јуни, затоа што тогаш планетата Марс ќе влезе во вашето 3-то поле, така што ќе бидете повеќе склони кон нервоза, можни се судири во комуникација со роднини и соседството. Водете и повеќе сметка за сообраќајот.

Оваа пролет може да очекувате големи промени во областа на работата. Планетите Сатурн и Јупитер се наоѓаат во вашата 10-та куќа и носат неколку пресврти. Некои од нив можат да бидат болни и тешки, но знајте дека дефинитивно ќе бидат добри за вас.

Кога станува збор за финансиите, погрижете се до 20 април, бидејќи во вашата област на заработка има планета Марс што може да ве натера да потрошите повеќе. Затоа, бидете внимателни и не купувајте работи ако навистина не ви се потребни. Од јуни, исто така бидете внимателни кога станува збор за пари. Меркур се движи ретроградно низ вашето поле на финансии, па можете да се надевате на поголеми трошоци. Избегнувајте инвестиции до 20 април, а потоа во јуни.

Во љубов без поголеми промени, и за зафатените и за бесплатните. Продолжува турбулентниот период, можни се несогласувања, расправии и кризи со некој близок, но ова веќе ви е познато, бидејќи откако Уран влезе во вашето 1-ви поле, тоа директно го аспектира вашето 7-ми поле и со тоа воведува немири и расправии кои брзо доаѓаат, но тие и брзо минуваат.

Слободните членови можат да очекуваат нови познанства, како и краткорочни врски во кои одеднаш ќе влезат и брзо ќе излезат. Крајот на април не е период за сериозни љубовни одлуки. Месецот мај е многу поповолен во тој поглед.

Кога станува збор за здравјето, можни се помали осцилации со притисок, но и со пад на енергијата. Исто така, се очекува активирање на хронични заболувања од кои страдате долго време, но ништо клучно и сериозно.

БЛИЗНАЦИ

Оваа пролет може да очекувате силна енергија, активности, но и промени поради планетата Марс, која веќе влезе во вашето 1-ви астролошко поле. Ќе бидете полни со самодоверба, но бидете внимателни затоа што ќе бидете подоминантни, па можеби тоа нема да им се допадне на спротивната страна.

Сè уште сте под влијание на Северниот јазол на Месечината, што ви дава среќни околности – искористете ја оваа пролет! Патување надвор од границите е можно; на почетокот, нешто може да се искомплицира и да се одолговлекува, па ако не патувате во текот на пролетта, сигурно пакување на куферот ќе следи во текот на летото.

Мала претпазливост од крајот на мај, бидејќи вашиот владетел Меркур ќе се движи ретроградно низ вашето 1-ви поле, така што некои стари проблеми може да се активираат. Во овој период избегнувајте шопинг, како и инвестирање и склучување зделки.

Кога станува збор за работата, на вашето 10-то поле сè уште е планетата Нептун, што ве прави малку збунети, носи неколку чудни ситуации и ви ја одзема енергијата што ја вложувате во работата. Може да се чувствувате демотивирано, без волја, ќе работите „механички“. Зголемени трошоци се можни од јуни, затоа следете како трошите.

Само пролетта, од астролошка гледна точка, ќе помине без значителни промени во емоционалното поле за оние кои се во врска или брак. Малку љубов, малку кавга, малку страст … Слободните членови можат да запознаат интересна личност преку работа до крајот на март, а од април да очекуваат да запознаат некого преку пријател или да започнат да гледаат пријател со различни очи.

Од првите денови на пролетта, ќе се чувствувате нервозни, ќе ве мачат внатрешни стравови и грижи. Избегнувајте стресни ситуации, бидејќи може да се појават висок крвен притисок и главоболки. Земете многу витамини и ако можете, одете на масажа или тренинг. Исто така, прошетката може да биде пријатна за вас, затоа изберете што најмногу ви одговара за да го подобрите вашето здравје.

РАК

Треба да бидете претпазливи оваа пролет. Осцилациите што ќе ве придружуваат низ секојдневниот живот ќе го расипат вашето расположение, вашиот општ впечаток за себе и за луѓето околу вас. Јужниот лунарен јазол, т.н. јазолот за загуба низ вашиот агол 6. куќата ќе ве осцилира и затоа генерално избегнувајте какви било промени и новини.

Ве чека добар период на работа. Во април, ѕвездите носат можност за напредување, бидејќи Сонцето влегува во вашето поле на кариера. Исто така, Венера ќе влезе таму, така што ќе има многу можности за унапредување или промена на работното место на подобро. Април е одличен месец за невработените да го променат деловниот статус.

Емоционалниот статус може да се промени. Планетата Плутон сè уште е на вашето 7-ми поле, поле на партнерство, но тука се и планетите Уран и Сатурн кои негативно го аспектираат вашето 5-то поле, така што не е период за влегување во односи, ниту за брак.

Пролетта е проблематична за вас за нови љубови; тоа не значи дека не сте во врска, но добро размислете и проверете со кого сте во врска за да не се разочарате. Можно е личноста што ја сакате да е зафатена, но тие нема да ви го кажат тоа. Оние што се во брак и врски може да имаат мали назадувања и недоразбирања, но тие ќе бидат од минлива природа.

Кога станува збор за здравјето, можни се мали проблеми со нервите, како и склоност кон инфекции. Може да се чувствувате исцрпено и уморно.

ЛАВ

Пролетта им носи многу потреси и предизвици на лавовите. Планетите Сатурн и Уран негативно го аспектираат вашиот знак, затоа бидете внимателни. Ќе има подеми и падови во вашиот живот, но не доживувајте трагично лоши работи. Иако на прв поглед ќе се чини дека светот пропаѓа, на крајот ќе видите дека сите навидум лоши ситуации беа навистина добри за вас на долг рок.

Кога станува збор за работата, планетата Уран е на вашето 10-то поле и ве тера да промените нешто – начинот на работа, местото на работа, вашите соработници … Промените ќе се случат на необичен начин, бидејќи Уран го бара тоа. Многумина можат да ја сменат сегашната работа и да се решат на подобра работа, што ќе се покаже како најдобра можна одлука. Исто така, ќе има голем стрес преку работа, како и обврски, но тоа ќе помине. Само соберете се и справете се со сите обврски. На крајот на краиштата, вие сте Лав, водач, борец, крал … Бидете упорни и успехот нема да недостасува.

Љубовта, партнерствата и емоциите исто така се на удар оваа пролет, но бидете упорни и подготвени за промени и на ова поле. Дури и ако има развод или раскин со вашиот партнер, по некое време ќе сфатите дека е најдобро за вас. Универзумот никогаш не прави грешки и ви подготвува магични изненадувања на полето на убовта кога ќе поминат сите бури и бури.

Можни се проблеми, недоразбирања, раскинувања и разводи, но не реагирајте бурно, оставете им на времето и просторот да си го направат своето, ако навистина постоел проблем. Ако не, тогаш вашите односи, бракови и врски ќе поминат низ нови искушенија и ќе ги надминат.

Ако сте слободни, очекувајте да се заљубите оваа пролет. Некои припадници на овој знак ќе го доживеат шармот на кратка, но слатка врска, додека некои ќе се насмевнат на новата љубов што ќе трае.

Здравјето ќе биде добро. Постои можност за инфекција од бактериолошка природа, но од поблаг карактер. Исто така, внимавајте на скелетниот систем. Постарите припадници на знакот може да доживеат ревматска болка.

ДЕВИЦА

Пролетта става акцент на домот и домаќинството. Јужниот јазол на месечината поминува низ вашата 4-та куќа и загубите во семејството, домаќинството, живеалиштето и имотот можат да се активираат. Покрај тоа, обрнете внимание на здравјето на еден од членовите на домаќинството.

Планетата Марс влезе во вашето 10-то поле, а планетите Сатурн и Јупитер влегоа во вашето 6-то поле на работа, што најавува проблеми. Внимание со претпоставените, како и со колегите. Можни се конфликти, многу нервоза, како и проблеми во самата работа. Голем дел од обврските, стресот и блокадите можат да одземат многу енергија, но бидете трпеливи – важно е да не реагирате „на првата топка“.

Избегнувајте конфликти. Не е добро време за промена на работното место. За оние кои немаат работа, пролетта е добро време да го променат тоа. Можно е самиот почеток на работата да биде потежок или да имате многу обврски и треба да се прилагодите, но тоа ќе помине брзо и ќе бидете задоволни на деловно поле.

Планетата Нептун продолжува да патува низ вашето 7-то поле на партнерство, што дава доза на романтизам и живот сличен на бајките. Кога сте со партнерот, имате чувство дека сте на „седмото небо“, а сега Венера е тука, така што сите ќе бидат зафатени и ќе поминуваат повеќе време со сакана личност.

Слободните припадници на овој знак може да се случи да влезат во филм, нереална љубовна приказна. Ќе бидете толку маѓепсани од личноста која ќе влезе во вашиот живот, што веројатно нема да ги видите правилно сите нејзини недостатоци.

Кога станува збор за здравјето, обрнете внимание на хронични болести. Исто така, можно е да се активираат некои болести кои не сте ги лекувале правилно, па затоа сега ќе мора да се вратите на „почетокот на кругот“ и да ги прележите до крајот. Повеќе одморете се и внесувајте повеќе витамини. Можен е замор, како и пад на енергијата и виталност од минлива природа.

ВАГА

Пролетта ќе ви донесе повлекување. Фокусот е ставен на комуникацијата, роднините, соседството, движењето. Поради влијанието на јазолот на јужната месечина, може да се чувствувате како губитник. Beе бидете повеќе пргав, без мотивација. Сè може да ве иритира, оптеретува, ќе сакате да се пензионирате и да бидете сами, како да немате волја за комуникација и излегување. Исто така, промените ве очекуваат во семејството; сè уште постои планета на трансформација Плутон, така што може да се појават промени во семејството и / или местото на живеење.

Деловната состојба е стабилна. Промените ќе започнат во јуни, кога планетата Марс ќе влезе во вашето 10-то поле. Потоа се препорачува претпазливост против можни конфликти помеѓу вработените и претпоставените. Ќе биде побарано дополнително да се залагате за идеја, затоа подгответе се за многу обврски.

Невработените лица можат лесно да најдат работа во овој период. Нептун, Венера и Меркур ќе поминат низ вашето 6-то поле кое е исто така поврзано со деловно работење, затоа еве ви можност да договорите некој добар проект. Отпрвин, работата што ќе ја завршите ќе ви изгледа чудна, но на крајот, ќе сфатите дека била извонредна за вас.

Љубовниот дел ќе биде под притисок на Сатурн, но и Јупитер. Колку и да ви се чини на почетокот „правилно за вас“, Сатурн наскоро ќе покаже дека нешто мора да се врати. Сите во врските сега ќе бидат тестирани, а само најхрабрите, најупорните и најстабилните ќе преживеат.

Сите „разнишани“ врски ќе се распаднат како кула од карти. Оние што се во брак се соочуваат со убав период во текот на пролетта. Сонцето ќе транзитира низ вашето 7-ми поле, каде што ќе донесе убави моменти за двајцата партнери, па ќе поминувате повеќе време заедно.

Сите слободни луѓе можат да очекуваат да се сретнат можеби дури и со судбински партнер. Можно е самиот почеток да варира, но со текот на времето ќе излезе дека ова е личноста за вас.

Здравјето е стабилно и добро. Настинка или некои чудни симптоми може да се појават во мај, но немате причина да се грижите. Мај е добро време да ги направите сите тестови ако сте загрижени за вашето здравје.

ШКОРПИЈА

За вас, пролетта, како Лавовите, е обележана како период на подеми, падови, промени, трансформации и отфрлање на секое зло. Можеби изгледа лошо на почетокот, но верувајте ни дека на крајот ќе биде многу добро. Финансиска претпазливост – Јужниот јазол на Месечината преку вашето второ поле може да доведе до зголемени трошоци.

Вашиот владетел Плутон продолжува да патува по вашето 3то поле и носи хаос преку мислата и комуникацијата. Ќе се чувствувате психички исцрпени. Можни се проблеми со местото на живеење и семејството.

Областа за кариера е под влијание на Уран и Сатурн, кои се слабо аспектирани преку 10-тото поле, така што можни се промени во самиот бизнис, особено во тимот и со претпоставените. Suddenе има многу ненадејни настани, но задржете се. Не е поволен период за промена на работното место, бидејќи каде и да одите, имате многу ограничувања, болка и многу работа.

Невработените лица во овој период можат да најдат добра работа, бидејќи Сонцето влегува во вашето 6-то поле, кое е врзано, како и 10-то за општ напредок. Април е многу поволен за наоѓање работа.

Уран преку 7-то поле на партнерство, Нептун преку 5-то поле на емоции и од мај, Јупитер на 5-то поле може да донесе влез во врска што ќе биде судбоносна за многумина, само вистински lovesубови. Сите слободни луѓе можат да очекуваат големи промени на полето на љубовта. Многумина ќе се одлучат за ненадејни бракови, а некои дури и ќе работат на потомство.

Сите оние кои се во несигурна, необјаснета и суштински лоша врска можат да му се заблагодарат на Сатурн кој ќе влијае на ваквите приказни конечно да завршат.

Здравјето во суштина е добро. Многу силна енергија, но и виталност. Ако се подготвувате за интервенција, размислете за одложување, бидејќи планетата Марс е во транзит низ 8-то поле на вашиот хороскоп.

СТРЕЛЕЦ

Пролетта е период за вас кога треба повеќе да се фокусирате на другите, на јавноста, како и на партнерствата заради транзитот на Јужниот јазол преку вашето 1-ви поле, и во спротивност со Северниот јазол преку вашето 7-ми поле.

Можни се помали загуби и незадоволство во комуникацијата, проблеми поврзани со документација, документација, како и работа преку Интернет. Исто така, можни се проблеми во рамките на поширокото семејство. Не е поволен период за сообраќај, како и за набавка на превозно средство. Бидете внимателни и како пешак и како возач, не брзајте никаде.

Областа на работа е нападната од планетата Уран. Тука може да очекувате нестабилност, тензии, конфликти, но тоа е нешто што не може да се избегне. Од вас се бара да воведете некои новини, да започнете пооригинален, помодерен пристап кон работата и начинот на кој сакате да го изведете.

изведувај го.

Многумина ќе решат да ја напуштат својата работа, многумина ќе ја исцрпат својата работа, но ќе истрајат. Избегнувајте конфликти со колегите. Не реагирајте на првото, само полека и без несовесни одлуки. За невработените е добро време да се најде работа.

За време на пролетта, емоциите ќе бидат нагласени, особено во април. Сите слободни Стрелци ќе пловат во нови романси. Ќе имате многу волја и жар да ја одржите таа врска и космосот е во ваша корист, така што ќе успеете во тоа. За зафатените е многу убав период, како и секој што е во брак.

Од јуни, Меркур ќе започне ретроградно, па можни се мали недоразбирања и расправии во емотивните врски и бракови. Избегнувајте конфликти со вашата сакана.

Кога станува збор за здравјето, можен е пад на имунитетот. Приливот на посилна енергија, виталност и дополнителна сила ќе го одбележи мај. Од јуни, бидете помалку внимателни, бидејќи тогаш планетата Марс ќе влезе во вашето 8-ми поле.

ЈАРЕЦ

Оваа пролет, Јарците ќе се фокусираат на домот, семејството и местото на живеење. Сонцето, но и Венера во транзит низ вашето 4-то поле, сугерираат повеќе да се свртите кон семејните вредности – таму ќе се чувствувате најдобро оваа пролет. Исто така, среќата е нагласена во однос на куќата; можни некои помали придобивки, но и украсување на домови.

Помалку претпазливост кога станува збор за концентрација во сообраќајот, бидејќи планетата Нептун веќе подолго време е во вашата 3-та астролошка куќа, а наскоро ќе се приклучи и Меркур. Избегнувајте донесување важни одлуки што вклучуваат потпишување на одредена документација.

Планетата Марс транзитира низ вашето поле на работа, тука е и Северниот јазол на Месечината, така ќе имате многу обврски, но и среќни околности. Вашите претпоставени ќе очекуваат да бидете посветени на работата, што ќе ве направи нервозни, но полека, не брзајте и избегнувајте конфликти со колегите.Ќе бидете оптеретени со деловни обврски. Иако ќе размислите за промена на вашата компанија или бизнис, не е препорачливо да го сторите тоа сега. Почекајте го летото, тогаш ќе биде подобро време за промена на работното место.

Добро време е сите невработени припадници на овој знак да започнат со работа. На почетокот, можно е да се бара да бидете поангажирани, посветени и брзи, но наскоро ќе сфатите дека тоа е она што ве исполнува и нема да недостасуваат награди.

Вашиот емотивен живот веќе подолго време е под влијание на планетата Уран. Со транзит низ 5-то астролошко поле, вашиот емотивен живот може да оди од крајност во крајност. Пролетта носи многу осцилации, раскинување на старите врски, започнување нови, многу флертување и започнување авантури, но вие не сакате обврски, туку некаква слобода. Грижете се, бидејќи не е секогаш добро да имате премногу слобода во врската. Таквите односи со планетата Уран скоро секогаш се распаѓаат.

Оние што се во брак се проследени со солиден период, можност за ненадејна бременост, добивање потомство. Помалку претпазливост во јуни, кога планетата Марс ќе влезе во вашата 7-та куќа и ќе активира неколку грчеви; избегнувајте да влегувате во конфликти со саканата личност.

Пролетта е добро време за сите слободни членови да влезат во врска. Пред вас има многу изненадувања, како и можноста лицето со кое ќе започнете врска да биде необично, оригинално и нетипично за нашата клима.

Добро време е да ги решите сите лоши и „разнишани“ врски, да ги прекинете и да започнете со нешто ново. Планетата Уран не сака правила, така што сите застојани врски, во кои нема љубов и има навика, Уран ќе се реши во текот на оваа пролет.

Кога станува збор за здравјето, можно е да се чувствувате исцрпено и слабо. Исто така, можни се полесни повреди, затоа бидете внимателни. Ако имате несоница и промени во расположението, избегнувајте да земате лекови самостојно. Јадете повеќе течности, но и енергетски посилна храна. Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Пролетта става акцент на финансиите во вас. Преку вашето 2-то астролошко поле, планетата Нептун постои веќе долго време, Меркур наскоро ќе се приклучи, а од мај, Јупитер, така што трансакциите со пари ќе бидат предмет на промена. Не е добар период за инвестирање. Земете ги предвид трошоците, бидејќи е многу можно да се плати повисока цена од реалната за некои работи.

Од мај, финансиите се подобруваат, Јупитер може да ви донесе поголем прилив на пари, како и можност за победа преку наградни игри и лотарии.

Сонцето и Венера преку вашето 3-то поле најавуваат дека ќе бидете активни во однос на дружењето и комуникацијата, како и дека ќе станете поблиски со вашите роднини. Одличен период за учење, образование, како и за пократки патувања.

Покрај тоа, оваа пролет носи промени и на личен план. Сатурн и Јупитер се во вашето поле на 1-та личност, затоа очекувајте промени, можна стагнација и блокирања, но како одминува времето ќе видите дека тие биле корисни за вас. Може да очекувате и реновирање на просторот за живеење, а можно е и промена на местото на живеење затоа што планетата Уран е на вашето 4то поле, затоа очекувајте изненадувања. Исто така е можно да се купат недвижнини, а најповолниот период за такво нешто започнува во мај.

Вашиот деловен сегмент е бурен. Планетите Сатурн и Уран негативно го аспектираат вашето 10-то поле. Можни се проблеми, одложувања, сплетки во реализацијата на работата, како и конфликтите со колегите и претпоставените. Можеби од вас ќе се бара да бидете посветени и ангажирани. Тоа е малку потежок период, но не е поволно сега да се прекине постојното работно место.

Невработените лица може да имаат помалку потешкотии да најдат работа, па дури и да најдат, тие веројатно нема да бидат задоволни со нивната плата или позиција. Совет е да не ги кревате рацете на почетокот, затоа што ќе бидете наградени за целиот напор.

Вашиот емотивен живот може да биде многу бурен. Планетата Марс преку вашето 5-то поле сугерира дека може да има силни емоции, страсти, но и конфликти, jeубомора и проблеми. Може да има и раскин.

Оние кои се во брак нема да имаат големи назадувања.

Слободните Водолии можат да очекуваат ненадеен влез во врска што ќе пукне од страст и љубов на самиот почеток. Како одминува времето, моќната доминација на саканата личност може малку да ве вознемири. Можни се недоразбирања и jeубомора.

Здравје без поголеми проблеми. Можни се минливи настинки, но ќе се чувствувате добро. Во јуни, кога Марс ќе зачекори во вашето поле на здравје, постои можност за активирање на мали заболувања. Препорачливо е да земате повеќе минерали и витамини. Вишокот енергија се троши преку прошетки и спортски активности.

РИБА

Оваа пролет ви носи активирање на сè што досега потиснавте. Сега е време да ги расчистите сите работи и врски што ве мачат долго време.

Од мај, кога Јупитер ќе зачекори во вашето прво поле, ве очекуваат големи промени. Тогаш среќата ќе ве следи каде и да одите и што и да правите. Ќе сфатите сè што не сте можеле во претходниот период, дури и без да бидете свесни дека среќата е толку во ваша корист. Многу добар период и за финансии; очекувајте прилив на пари од сите страни и можни се зголемувања или можности за дополнителна работа. Ова е кобен период кога сите работи ќе дојдат на свое место.

Комуникацијата, преговорите и договорите исто така ќе бидат во фокусот на оваа пролет. Планетата Уран е во вашето 3то поле, затоа очекувајте поголема напнатост во комуникацијата и избегнувајте брзо донесување одлуки. Исто така, бидете внимателни во врска со потпишувањето документи. Внимание се препорачува и во сообраќајот. Beе бидете склони да возите брзо, а многумина ќе решат да купат возило.

Од јуни, Меркур ќе започне ретроградно преку вашето 4-то поле, затоа избегнувајте конфликти со семејството, бидејќи ќе бидете невообичаено нервозни.

Деловните аспекти на почетокот на пролетта не се многу големи. Јужниот јазол на Месечината преку вашето 10-то поле и знакот Лав како знак на вашето 6-то поле е под напад на лошиот аспект од Сатурн и Уран. Можете да очекувате промени преку работното место, воведување нови правила, наметнување дополнителни обврски и тешкотии. Многумина ќе сменат работа во овој период, многумина ќе бидат под притисок на обврски, но издржуваат затоа што во мај започнува подобар период.

Невработеноста не е поволен период за започнување со работа во првиот месец и половина од пролетта. Од мај, сè почнува да се подобрува – ќе најдете работа каде ќе бидете целосно задоволни и исполнети.

Љубовниот живот е без поголеми промени. Може да очекувате побурен период од јуни. Планетата Марс ќе влезе во вашето 5-то поле и ќе донесе многу промени. Секој што е зафатен и оженет може да очекува поголема страст и посилни емоции, но и недоразбирања и jeубомора.

Слободните припадници на овој знак можат да очекуваат бројни познанства, но не и реализација на посериозна врска. Мај носи можност да се сретнеме со судбински партнер. Тие можат да ја подигнат својата врска на повисоко ниво, на пример, со ангажман.

Исто така, оваа пролет е за вашите потомци. Освен мај, јуни е и одличен период за започнување нова љубовна приказна и влегување во посериозни врски.

„Несигурни“ врски, врски без поголеми емоции, врски во кои е присутна само навиката, може да очекуваат распад во текот на мај и јуни. Сите лоши врски ќе бидат прекинати и наскоро ќе запознаете личност која ќе ви ја покаже „сончевата страна на улицата“ во емотивна смисла.

Забележани се мали проблеми со кардиоваскуларниот систем. Можни се варијации на притисок. Ќе бидете вознемирени, немирен, лош сон, замор, затоа во овој период одморете се повеќе, пијте повеќе течности и поминете повеќе време во природа.