Пронајдете ја вашата вистинска личност преку потсвеста: Ако го решите овој јапонски тест, ќе се пронајдете себеси

23 февруари, 2021
892347_profimedia0231167970_ls

Замислете си според упатствата и вклучете ја имагинацијата, одговорете спонтано, запишете го првото нешто што ќе ви падне на ум и конечно прочитајте што вели секој ваш избор на ова замислено патување за вас.

Потсвеста е чудесна работа, но недоволно истражена. Психолошки тестови како овој, ни помагаат да дознаеме повеќе за нас самите. Замислете да шетате во шума со личност по ваш избор. Која е таа личност со која се дружите? По некое време се среќавате со животно. Кое животно е тоа? Каква врска имате со него? Продолжувате да шетате низ шумата, да одите сè подлабоко во неа. Доаѓате до расчистување и таму е напуштен лавиринт. Која е големината? Колку се високи ѕидовите на лавиринтот?

Одлучувате да влезете во лавиринтот, но лицето кое е со вас ве советува да не влегувате. Сепак, влегувате сами. Во центарот на лавиринтот наоѓате чаша. Од кој материјал е направен? Што ќе правите со неа? На крајот поминувате низ лавиринт и стигнувате до излезот.

Која од овие изјави најдобро го опишува вашето искуство на шетање низ лавиринт? 1. Ова беше многу лесно. Брзо најдов излез. 2. Ми требаше време да го пребродам тоа, но не беше страшно. 3. Се изгубив и за момент помислив дека никогаш нема да излезам. 4. Лицето со кое шетав ме најде и ми го покажа патот. Инаку можеби сè уште сум внатре.

Дали ги запишавте сите ваши одговори? Одлично. Прочитајте сега што тие значат. Личноста со која шетате низ шумата е најважната личност во вашиот живот. Големината на животното со кое се соочувате ја претставува вашата перцепција за големината на проблемите со кои се соочувате во животот. И, начинот на кој ја третирате зборува за тоа како ги третирате животните проблеми. Бевте пасивни или избравте да се борите со животното? Вашиот избор открива многу за тајните на потсвеста

Намотките и ликвидационите патеки во лавиринтот го претставуваат патот што ќе го изберете за себе во животот. Кога сме тинејџери, најлесно ни е да се чувствуваме изгубени и збунети … сите тие ќорсокаци и погрешни пресврти. Вашето искуство со лавиринтот зборува за начинот на кој ги паметите годините што ве доведоа до зрелоста. Висината на лавиринтните зборува за висината на вашата амбиција да се справите со предизвиците со кои се соочувате. Низок ѕид сведочи за вашата отворена личност. Луѓето се добредојдени на вашето место во текот на целиот ден. Високите камени sидови зборуваат за затворена личност. Сакате да бидете сами и не сакате вашите гости да доаѓаат ненајавени.

Издржливоста на материјалот од кој е направено стаклото ја претставува вашата перцепција за издржливоста на односот со лицето со кое сте дошле во шумата. Ако чашата е пластична, вашата врска трае кратко. Ако стаклото е направено од метал, вашата врска е трајна и може да се потпрете на таа личност. Чашата зборува за кревкоста на вашата врска. Она што го сторивте со стаклото, го претставува вашиот став кон личноста со која сте ја започнале прошетката. Ако ја оставите, се чувствувате далеку од таа личност. Ако го донесовте, сакате да бидете блиски со таа личност.

Ваш избор за тоа како излеговте од лавиринтот: 1. „Ова беше многу лесно. Брзо најдов излез “. Иако многу луѓе ги гледаат своите тинејџерски години како период на стрес и конфузија, тоа беше забавно за вас. Не ви пречеше потрагата ниту ве оптеретуваше притисокот од врсниците. Беше многу забавно за вас. Тоа, сепак, може да значи дека тестот за реалниот живот е пред вас.

2. „Ми требаше време да го пребродам тоа, но не беше страшно“. Деновите на училиште не беа лесни за вас. Како и повеќето млади луѓе, веројатно сте поминале многу ноќи грижејќи се за љубовта, пријателството и иднината. Тоа искуство ви помогна да станете личноста која сте денес, а лекциите што ги научивте ви помагаат во тешки времиња.

3. „Се изгубив и за момент помислив дека никогаш нема да излезам“. Иако сите имаа тешка година кога растеа, вашите животни грижи ги доведовте до крајност. Постојано се двоумевте за проблемот и се мачевте со сомнежи. Тоа веројатно му даде линија на сериозност и длабочина на вашиот карактер. Сега е време да се опуштите и да уживате во животот.

4. „Лицето со кое се дружев ме најде и ми го покажа патот. Во спротивно, можеби сè уште сум внатре “. Причината за задоволство во сегашниот живот лежи во пријателите што сте ги стекнале и односите што сте ги формирале во младоста. Како и сите, и вие имавте грижи, но секогаш имаше некој за вас, кому можевте да му се обратите кога ви беше тешко. Бидете благодарни за среќата што сте ја имале досега. Сега е ред да ја вратите услугата и да им помогнете на другите на кои им е потребна, пишува Žена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi