РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР ВО ВОДОЛИЈА: За 3 дена ќе се случат опасни работи!

5 февруари, 2021
665351_merkur_ls

Ретрограден Меркур ќе предизвика проблеми неколку пати оваа година, а токму сега создава недоразбирања во Водолија.

Меркур започна ретроградно движење од Водолија, што е синоним за интелект, идеи, технологија, но и пријателства и желби. Треба да се очекуваат недоразбирања, конфузија и лош епилог.

На кратко, треба да се биде внимателен во текот на целиот февруари, бидејќи Меркур ќе биде придружуван од сите важни планети: Јупитер, Сатурн, Венера и Сонцето. Бидејќи сè се случува во воздушен знак кој ги сака општеството и технологијата, сè ќе се случи во општествениот живот и на полето на Интернетот.

Што значи кога една планета оди ретроградно?

Ова значи дека е вратен стар проблем или врска што не е решен или завршен. Кога Меркур се движи ретроградно – тоа е опасно и силно, бидејќи тоа е последниот момент да ги совладате лекциите и да тргнете напред.

Полна месечина во Лав

Треба да се биде паметен околу 13 февруари, затоа што тогаш свеста на многумина ќе се затемни. За време на полна месечина, секогаш постои емотивен циклус, а Лавот е симбол на егото.

Бидете внимателни што купувате, како возите и за што зборувате.

До крајот на февруари, ќе се случи сѐ и сешто. На пример, ќе имате идеја, ќе започнете бизнис, но ќе има проблеми, пречки и сè ќе изгледа нерешливо и необјасниво. Бидете многу внимателни за сè што има врска со технологијата. Бидете внимателни како возите, каде го оставате вашиот мобилен телефон и чувајте сè што е важно во вашиот компјутер на друго место. Не купувајте опрема освен ако не се расипе старата.

8 февруари е особено опасен ден. Чувајте го„јазикот во уста“ тој ден, бидејќи премногу самодоверба може да ве уништи. На тој ден, Меркур е во соработка со Сонцето, што значи „јас па јас“! На тој ден, оној што мисли дека е најпаметен – ќе ја помине вечерта во солзи.

Истото ќе се случи два дена подоцна, кога Меркур ќе направи квадрат со Марс. Недоразбирањата ќе бидат на својот врв. Веќе на 13 февруари, сè ќе биде совршено за љубов и состаноци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi