РУСКИ АСТРОЛОГОТ ОТКРИВА ЗОШТО ПАРИТЕ НИ БЕГААТ ОД РАЦЕ Еве што го спречува секој хороскопски знак да се збогати

4 февруари, 2021
звезди главна

Астролозите сметаат дека навиките на трошење не зависат само од нашиот карактер и начин на живот, туку и од положбата на ѕвездите.

Астролозите веруваат дека навиките на трошење не зависат само од нашиот карактер и начин на живот, туку и од положбата на ѕвездите. Астрологијата влијае на тоа како се однесуваме кон парите, без разлика дали заштедуваме или трошиме прекумерно …

Рускиот астролог Павел Глоба откри кои се грешките што во комбинација со нашиот хороскопски знак не спречуваат да се збогатиме …

Овенот не може да управува со пари

Овните веруваат дека парите се заработуваат да се трошат и се склони кон импулсивно купување. Припадниците на овој хороскопски знак имаат најлоша „врска“ со парите, дури 61 процент од нив се во вечна борба за подобар живот. Овните сакаат да живеат со полни бели дробови.

Астролозите препорачуваат ограничување на потрошувачката.

Бик троши на лични задоволства

Повеќе од 50 проценти од припадниците на овој знак се борат со финансии. Се покажа дека Бикот е четврти хороскопски знак на списокот на оние кои имаат најмногу проблеми со парите. Проблемот е љубовта кон добриот живот.

Астролозите велат дека штедењето е вештина што треба да ја совладаат.

Близнаците се склони кон финансиски ризици

Познати по својата непредвидливост и импулсивност, Близнаците се финансиски најранливи. 43 проценти од Близнаците признале дека се борат со финансиски проблеми, што главно се должи на фактот дека 62 проценти од нив трошат повеќе од половина од платата пред крајот на месецот на ризични потфати.

Астролозите велат дека треба да ја стават безбедноста пред возбудата.

Ракот не може да избега од искушението

Раковите не се одговорни за парите и не можат да одолеат на искушенијата. Затоа нешто помалку од половина од Раковите имаат заштеда и работат на стекнување пари, додека повеќето трошат немилосрдно. Новата облека, ноќните излегувања за нив се секојдневие, па затоа и не успеваат да заштедат.

Астролозите велат дека е потребно да започнат да ги ценат парите што ги заработуваат.

Лавот сака добра забава

Познато е дека Лавовите се многу внимателни со парите, па само секој трет Лав е во финансиски тешкотии. Сепак, обично им се допаѓа „добриот живот“ и забавата, а дури 35 проценти од припадниците на овој знак велат дека се склони кон импулсивен шопинг.

Астролозите советуваат да одвојат пари ако сакаат подоцна да уживаат во она што најмногу го сакаат.

Девицата оди од крајност во крајност

Девиците се паметни со парите, што ги прави еден од најдобрите знаци кога станува збор за штедење, но тие сакаат и трошат затоа што Меркур е нивната планета што владее. Околу 43 проценти од Девицата трошат повеќе од половина од својата плата до следната исплата, а 39 проценти „одат во црвено“.

Астролозите советуваат да најдат рамнотежа помеѓу заштеда и прекумерно купување.

Вагата не знае како да живее во рамките на своите можности

Вагите сакаат да се „шират“ над своите можности, а доказ за тоа е и фактот дека 74 проценти од нив трошат повеќе од половина од заработката до следната плата. Кога нешто и се допаѓа, Вагата не размислува двапати дали нешто треба или не, таа само ја купува. Шопингот ја релаксира и го подобрува расположението.

Астролозите советуваат прво да размислат за шопинг и вистински потреби.

Скорпијата има лошо управување со парите

Интуитивната природа им помага на Скорпиите во животот, но бидејќи сакаат да бидат луксузни, тие често се во финансиски проблеми. Познато е дека Скорпиите се прилично таинствени, особено кога станува збор за пари, па многу е веројатно дека ќе ја кријат својата финансиска состојба од другите. Тие често имаат „оџак“ за кој другите не знаат.

Астролозите советуваат да ги наведуваат трошоците секој месец, со цел да се избегне несовесно купување.

Стрелецот оди кон банкрот

И покрај фактот дека Стрелците се познати по нивната напорна работа, 45% од припадниците на овој знак не се во можност рационално да располагаат со пари. Нивниот најголем проблем е неможноста да се задржи повеќе од половина од нивната заработка месечно. Тие сакаат авантура и се многу љубопитни, тоа може да ги доведе во погрешна насока.

Астролозите советуваат да научат да им кажуваат „не“ на другите и да се спротивставуваат на ризично однесување.

Јарецот се држи до буџетот

Јарците се прагматични кога станува збор за пари, поради што само 35 проценти од припадниците на овој знак имаат финансиски потешкотии. Тие се неверојатно добро упатени во тоа како да ги одржат своите финансии во најдобра состојба. Колку и да сакаат некои работи, тие можат да одолеат на искушението.

Астролозите немаат совет за Јарците – тие се добри ноќе и без предлози.

Водолијата е неодлучна со парите

Водолијата работи напорно затоа што има големи планови, но фактот дека имаат способност лесно да привлечат пари може да ги доведе до прекумерна релаксација и големо трошење. Тие често се импулсивни клиенти.

Астролозите советуваат да ги преиспитаат ставовите и да одлучат на што да ги потрошат парите.

Рибите најдобро „ракуваат“ со пари

Само 32% од Рибите имаат финансиски потешкотии. Кога станува збор за трошењето, Рибите се несебични и секогаш ги ставаат туѓите потреби пред нивните. Тие се рангирани на прво место меѓу ликовите кои знаат да ги контролираат своите финансии. По природа мудри, тие знаат како најдобро да заштедат пари, кога е време да се „разделат“ и кога е време за трошење

Астролозите немаат финансиски совет за овој знак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi