САМО 1 ПРОЦЕНТ ОД ​​ЛУЃEТО УСПЕШНО ГО РЕШИЛЕ ОВОЈ ТЕСТ: Докажува дали имате ФОТОГРАФСКА МЕМОРИЈА

16 септември, 2021
1004359_untitled_ls

Ако порано се прашувавте дали имате фотографска меморија, сега можете да го проверите тоа со помош на овој едноставен тест

Фотографската меморија, позната и како еидетска меморија, е термин што се користи за да се опише способноста да се присетите на визуелните податоци од меморијата, а исто така се нарекува и фотографска меморија поради споредбата со мозокот што го „доловува“ моментот за кој треба подоцна да се сетиме.

Иако многу светски мислители, уметници и научници, наводно, имале способност да ги запаметат сликите што ги виделе само за момент, често се дебатирало дали навистина постои фотографска меморија, и долго време се мислело дека многу малку луѓе – само околу еден процент од светското население – има таква исклучителна способност да се сеќава на визуелните податоци.

Порталот Play Buzz затоа напоменува дека само таков процент од луѓето ќе можат да го решат овој тест – затоа проверете дали сте меѓу нив …

Погледнете ја сликата погоре десет секунди и одговорете на прашањето: Каква боја е ќебето на креветот? Ако не се сетите на тој детал, не грижете се бидејќи наводно не се сетиле ниту 99 проценти од другите…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris