САМО НАЈДОБРИТЕ ВОЗАЧИ ВЕДНАШ ЌЕ ГО ЗНААТ ОДГОВОРОТ: Кој има предност на оваа раскрсница? Погледнете ги знаците добро!

25 јули, 2021
Screenshot_3

Многу возачи несериозно го сфаќаат сообраќајот.

Секоја година, илјадници млади луѓе во Македонија полагаат возачки испити, кои се состојат од теоретски и практичен дел. Многумина тврдат дека теоретскиот дел им задава најмногу проблеми на преспективните возачи, особено кога се јавува задача што ретко се случува во праксата.

Пред да го погледнете видеото што ќе ви го даде одговорот, обидете се да одговорите сами, кој оди ќе помине, а кој последен, ако нема семафори или не работат? Обрнете внимание на деталите.

Многу возачи лесно го сфаќаат сообраќајот. Сепак, како што ќе потврди секој инструктор за возење, полагањето на испитот нѐ прави добар возач – потребно е искуство и, пред сè, познавање на правилата.

А, решението погледнете го во видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi