Само пет датуми на раѓање во месецот имаат специјална моќ! Откријте дали е тоа вашиот број?

6 март, 2021
броеви

Само пет датуми во месецот носат посебна моќ! Имено, ако сте родени на 11-ти, 22-ри, 10-ти, 20-ти и 30-ти ден во месецот, вашата sвезда под која сте родени е составена од два броја кои ги содржат обете страни истовремено, и позитивните и негативните страни од овие броеви.

Луѓето кои ги имаат овие броеви на датумот на раѓање се сложени, составени од добрите и лошите нивни страни. 

 Бидејќи користиме намалени броеви во нумерологијата, 11 = 2, 22 = 4, ги гледаме овие броеви и како намалени и како да не се намалени. Овие броеви се исклучок, затоа за оние кои имаат 11 или 22 на датумот на раѓање, ги земаме предвид сите различни енергии кои се симбол на овие броеви. Овие бројки имаат зголемен потенцијал што дава можности за поширок, посеопфатен преглед. Овој потенцијал е застој и неискористен за некои, а нумерологијата служи за негово откривање и активирање.

Ако сте родени на 11ти

Вие сте учител, визионер, миротворец. Единаесет се стреми да ја балансира женската и машката енергија и на тој начин да постигне рамнотежа. Потребна е сила, нежност и интегритет. Силата на единаесетте потекнува од голема интуиција, но честопати не е сигурно да веруваме во тоа. Потребна им е храброст за да создадат смисла за животот и да го живеат сопствениот сон. Затоа овие луѓе се збунуваат себеси и другите. Соништата и визиите доаѓаат од Бога.

Ако сте родени 22ри

Вие сте одлични градители, архитекти на мирот. Работите се поопипливи, а достигнувањата се засноваат на видлив начин на физичко ниво. Овој број може да изрази за што сонуваат . Бројот 22 знае дека тој е таму за да стори нешто, а неговата цврста сила оди кон градење на темелите, кои поддржуваат кој било од придружните броеви во нумеричката мапа. Поради двата пара, комуникациската вештина е на завидно ниво. Овој број има многу важни работи да му ги каже на светот, оние работи што ќе се слушнат. По самата борба и опстанок, човекот заслужува посебно признание

 Ако сте родени на 10-ти, 20-ти и 30-ти

Специфичноста на родените со броеви 10, 20 или 30 се рефлектира во нула во нивните денови на раѓање. Нулта го симболизира целиот свет. Кога се додава на број, тоа не ја менува неговата вредност, туку таа нула го прави позрел, што укажува дека бројот заокружил цел круг и се враќа за да продолжи да работи на себе од повисока перспектива. Нулта значи време на забрзан раст и нуди справување со секој предизвик. Можно е да изберат да не прават ништо и да се одморат за цели девет години од нумеролошкиот циклус, работејќи само на нивните други броеви, но во никој случај не смеат да си го дозволуваат тој луксуз. Следствено, нула предизвик станува забрзан курс на храброст во кој може да се научи како да се доживеат сите предизвици истовремено. 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris