САМО РЕТКИТЕ МОЖАТ ДА ВИДАТ КОЈ БРОЈ СЕ КИРЕ ПОД СТРЕЛКАТА: Дали сте меѓу нив?

1 март, 2021
poster

Интересна криенка на социјалните мрежи!

Најновата забава на социјалните мрежи – едноставно криенка што ги тера луѓето да се фатат за глава.

Имено, на сликата се подредени броевите 2, 4, 6 и 8. Задачата е да откриете кој е следниот број што се крие под стрелката? Тешко е да го забележите и велат дека само малкумина успеваат да го видат, дали сте меѓу нив?

Велат дека оваа бројка најдобро ќе ја видат оние кои добро ги перцепираат боите, а уловот е всушност во перцепцијата на светлината што влегува во нашите очи и начинот на кој се рефлектира светлината.

Дали успеавте да погодите кој број се крие под стрелата?

Ако успеавте, секоја чест, ако не – погледнете одстрана и најверојатно ќе можете да го детектирате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris