Се ближи најсреќниот ден во февруари: Овие 2 хороскопски знаци ќе имаат посебни причини за радост

7 февруари, 2021
girl-48986961920-830x0

Астрологот Марија Софија Марманидес вели дека 10 февруари и дел од 11 февруари може да им донесат среќа на сите знаци на Зодијакот, благодарение на две планети. Имено, во тие денови имаме прекрасен спој на Венера и Јупитер; Венера симболизира љубов, убавина, пријателство и хармонија, а Јупитер симболизира среќа, дружење, експанзија и оптимизам.

Со оваа специфична врска, Јупитер, природниот извор на изобилство и богатство, се усогласува со Венера, медијаторот на задоволството и финансиите. Значи, во основа, Јупитер помага да се шири романтично, социјално и материјално богатство.


Вибрациите се одлични за нови можности, нови љубовни врски, нови пријателства, па дури и можност за парични придобивки, вели Марманидес. Ова е многу среќен аспект – еден од најкорисните аспекти во астрологијата што се случува околу еднаш годишно.

Хороскоп, Вага

Марманидес додава дека Месечината во Вага ќе формира светла тројка до Јупитер во Водолија. И што може да значи тоа? Ако ви недостасуваат пријатели или копнеете за дружење, одличен ден е да се поврзете телефонски или преку Интернет, да објавувате стории на Инстаграм, да испраќате забавни или флертувачки пораки или да го нахраните умот со книга, омилени емисии или интелектуални дискусии.

Иако сите хороскопски знаци треба да уживаат во сјајот на соединувањето на Јупитер со Венера, 10 февруари е посебен благослов за родените во знакот на Водолија и Вага. Во овој случај, оние со Месечината во овие знаци, исто така, би можеле да се приклучат на групата среќници.

Horoskopski znak Vodolija

Хороскопски знак Водолија

Меѓутоа, ако не сте во оваа група, пријатно е што постои вториот најсреќен ден од февруари 2021 година, што ќе биде особено поволно за родените во знакот на рак и риби – 22 февруари. Користете ја енергијата на водниот жиг за кристално чиста внатрешна јасност, што овозможува подобро донесување одлуки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi