Се опијанил од ЧИПС! Ник страда од редок синдром кој храната ја претвора во алкохол! (ВИДЕО)

17 февруари, 2021
алко

Што е синдром на авто-производство?
Синдром на авто-производство на пиво (ABS), исто така познат како синдром на цревна ферментација, е многу ретка и донекаде контроверзна состојба.

Таа е предизвикана од прекумерен раст на квасец во цревата, што ги претвора вишокот јаглехидрати од храната во алкохол, а пациентите се опиваат. Бидејќи состојбата е толку ретка, многу малку се знае за тоа и не е широко признаена.

Поради природата на состојбата, пациентите честопати се мешаат со скриените алкохоличари. Оние кои ја имаат оваа состојба може да изгледаат пијани, збунети и да имаат помалку контрола врз координацијата на движењето после јадење оброк што предизвикува епизода. Бидејќи состојбата е толку ретка, лекот сè уште не е познат, но се верува дека помагаат антифунгални лекови за контрола на растот на квасец во стомакот.

Не е шега

Луѓето често ми се смеат кога ќе слушнат за мојата состојба и го доживуваат како среќа, но тоа ме вознемирува и ја напаѓа мојата контрола над себе. Затоа постои цела психолошка борба, затоа што се чувствувате виновни за она што го сторивте или кажавте претходната вечер. Понекогаш луѓето ја третираат мојата состојба како шега и велат дека сум „ефтин за излегување“ затоа што не ми треба пијалок што е ужасно “, објаснува Ник.

Со својата приказна, тој сака да ги едуцира луѓето за овој здравствен проблем, така што општеството и другите ќе бидат помалку осудени од општеството.

Имам тест за алкохол што го користам на секој час. Тоа е како да танцувам на минско поле и постојано се проверувам – тој зборува за животот со АБС.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi