СЕ ПЛАШАТ ОД ВРЗУВАЊЕ: Овие хороскопски знаци не го даваат срцето лесно!

5 септември, 2021
444161_pexels-hong-son-4429479_f

Потребна е голема храброст да се отвориш пред некого и да дозволиш да влезе во твоето срце. Ова е особено тешко за луѓето кои едноставно се плашат од љубов. Ако сте родени во еден од овие три хороскопски знаци, можно е да имате фобија од љубов.

Лав

Луѓето родени во знакот Лав веруваат во само една личност: самите себе. Иако се сметаат за самоуверени и немаат проблем да запознаат нови луѓе, припадниците на овој хороскопски знак честопати отстапуваат кога чувствата стапуваат во игра. Стравот од злоупотреба на довербата и скршеното срце е премногу голем, поради што можам да ја потиснам мојата фобија од љубов само со личност која им дава голема сигурност и покажува голема посветеност.

Девица

Што ако тој или таа се уште излегува со други? Што ако неговите чувства не се доволно силни? Аналитичката Девица стои на сопствениот пат да се заљуби. Ги игра сите сценарија во главата, што за жал ја спречува да го слуша нејзиното срце. Плашејќи се дека другите ќе си играат со нејзините чувства, Девицата гради заштитен ѕид околу себе што може да го урне само искрена и духовна личност.

Стрелец

Потребно е само малку флертување и авантуристички опуштените Стрелци веднаш се „фаќаат“. Но, за жал, одеднаш станува сериозно! Кога ќе сфатите дека тие развиваат чувства кон некого, се појавува нивната страшна страна, и често следува повлекување. Стрелците можат да се ослободат од своите фобии на љубов само ако потенцијалниот партнер е толку неформален и опуштен што со него се чувствува крајно безгрижно и слободно. Ова го отстранува стравот на Стрелецот од врска и тој не мора да се плаши за својата слобода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi