СЕКОЈ ДОМ ТРЕБА ДА ЈА ИМА ОВАА РАБОТА! Таа носи пари и добросостојба, а многумина не знаат дека слуша молитви!

3 март, 2021
билка

Фенг шуи е растение кое носи здравје, среќа, напредок и пари во вашиот дом!

Ова дрво е едно од растенијата фенг шуи што носи среќа и пари во домот. Симболично се поврзува со среќата во финансиите и бизнисот, па затоа често се нарекува дрво на пари.

Во своето природно живеалиште, пахирата достигнува висина до 17 м. Дома, неговата висина варира од мали бонсаи, до 60 см до висина од 2 метри.

pahira

Дрвото Пахир генерално се состои од неколку помали испреплетени во едно. Лисјата се зелени, а обично има по 5 на секоја гранка.

Пахира ретко цвета во затворен простор. Неговиот цвет е интересен, крем-бел во боја, собран во голема паникулирана inflorescence. Плодот е долг, овален, кафеаво-зелената боја и личи на кокос.

Како бонсаи пахира, станува необичен детал во внатрешноста на домот. Според легендата, еден стар сиромашен земјоделец кој работеше напорно цел живот, наоѓа необична билка на ливадата. Мислеше дека Бог сигурно ги слушнал неговите молитви и му дал можност да се збогати. Тој го однел растението дома, го набудувал и испитувал. Откако утврдил дека е отпорен и бара малку грижа, тој започна да го одгледува. Побарувачката за тоа растеше многу брзо и тој стана богат. Тој го нарече растението дрво со пари.

pahira

Според фенг шуи, пахира носи здравје, среќа, напредок и пари во домот, поради карактеристиките на 5 големи лисја што ги симболизираат 5-те елементи на фенг шуи: Метал, Дрво, вода, оган и земја. Затоа се смета дека има можност за замена и активирање на послаби елементи или елементи што недостасуваат во просторот на домот.

Се верува дека ако една паричка се стави во испреплетено дрво пахир, тоа ќе донесе пари, а ако за неа се врзани црвени и златни ленти, тоа ќе донесе среќа во домот. Исто така се верува дека ова растение е идеален подарок за деловните луѓе и младенците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris