ШТО НИ НОСИ НОВАТА МЕСЕЧИНА: Емоциите и креативноста навистина ќе се зголемат, ќе пукнете од енергија! Водените знаци нека се подготват!

13 март, 2021
1

Доаѓа нова месечина, а вие се подготвувате за нов период! Тој пристигнува во сабота, 13 март во 21:21 часот, и има знак Риби. Бидејќи Сонцето ќе биде и во Риби кога Месечината ќе се префрли на овој знак, ќе добиеме двојна доза на енергија од Риби што влијае на нашето надворешно и внатрешно јас.

Новата месечина секогаш сигнализира време за освежување, обновување и повторно раѓање. Тоа е крај на стариот лунарен период и почеток и будење на новиот. Ве инспирира да ја завршите последната глава и да ја пренасочите целата ваша енергија во следните четири недели.

Mlad Mesec

Почетокот на новата месечина е отворање на нова енергија и теми кои ќе ве придружуваат до следната нова месечина. Затоа е важно да бидете ментално на вистинското место и да се ставите во позиција да успеете. Повикувањето на погрешна енергија во овој момент може да ве инхибира во остатокот од лунарниот месец. На крајот на краиштата, вие го жнеете она што го посеавте.

Оваа Нова Месечина ќе биде емотивна. Моментите на затворање и повторно раѓање се природно многу емотивни, но влијанието на Рибите врз Сонцето и Месечината ќе го направи тоа чувство уште подлабоко. Бидејќи Сонцето и Месечината се планети кои владеат со нашето надворешно и внатрешно јас, подгответе се да бидете почувствителни и на надворешното и на внатрешното ниво. Ова ќе стане уште поважно ако веќе сте чувствителна личност. Обидете се да запомните дека работите не ги сфаќате премногу лично и дека сите сега се чувствуваме поемотивно. И ќе помине. Но, се разбира, Рибите се неизмерно сочувствителен знак, затоа искористете ја оваа енергија за да имате разбирање и емпатија кон другите во овој момент.

ribe, horoskop

Една од другите клучни карактеристики на Рибите е неговата мистика и креативност. Познато е дека Рибите имаат најмногу духовита и живописна имагинација. Тоа е енергија што доаѓа како вистински благослов за време на новата месечина. Бидејќи новата месечина е време да направите списоци за тоа што да направите, започнете манифестации, месечеви ритуали и други начини да ги исполните своите соништа. Тоа е одличен стимул за креативна енергија и во вистинско време. Кога го знаете сето ова, подгответе се да ја истражите мистичната страна на себе. Верувајте во вашата интуиција и предадете се на вашите креативни активности. Ако на кој било начин има потреба да пишувате, сликате или цртате или создавате, не заборавајте да го сторите тоа. Beе бидете изненадени кога ќе видите што поминува низ вашето самоизразување.

Со Рибите управува Нептун, планетата што управува со вода и соништа – добро, ако се чувствувате чудно привлечени од мистичната страна на себе, сега е совршено време да ја истражите.

Ilustracija

Кои знаци се најмногу погодени од новата месечина кај Рибите?

Знаците кои најмногу ќе бидат погодени од овој лунарен месец се, се разбира, водните знаци: Риби, Шкорпија и Рак. Сите три знаци се веќе почувствителни и емотивни од остатокот од Зодијакот. И овој момент на обновување, со Сонцето и Месечината во многу чувствителен знак, ќе ги подобри тенденциите на овие луѓе, врз кои може лесно да се влијае. Во исто време, оваа емоционална енергија може да ви помогне да се чувствувате поудобно. Особено кога ќе се спореди со полна Месечина во Девица во февруари. Структурираната енергија на Девицата е прилично воинствена и борбена, па затоа не одговараше на сите. Двојната доза на Риби ви овозможува да бидете повеќе сами – и послободни во истражувањето на вашата природа и креативните активности.

Horoskop

Оваа Нова Месечина ќе влијае и на знаците на земјата: Бик, Девица и Јарец и повеќе од другите. Овие три знаци не ја толерираат метежот и вревата и бараат само да се пуштат. Значи, живеењето во момент на зголемени емоции може да влијае и да создаде голем пад. Но, тоа е твоја природа и само ќе продолжиш.

Horoskop
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris