СИТЕ СЕ ПЛАШАМЕ ОД РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР, НО НЕ Е ТОЛКУ СТРАШЕН: Еве некои работи што не ни се „забранети“ во тој период

30 септември, 2021
r.m

Сите веќе знаеме дека за време на ретроградниот Меркур треба да избегнуваме некои луѓе и ситуации, но никој не ни кажа дека постојат работи за кои наредните месеци се повеќе од поволни.

Бидејќи Меркур ја симболизира менталната перцепција, јасно е да се заклучи дека тој е целовкупната интерпретација на нашата субјективна реалност, наша перцепција. Го симболизира начинот на кој размислуваме и учиме, како комуницираме. Сите овие теми во периодот на ретроградноста стануваат поизразени на некој начин и можеме да го искористиме тоа време за да станеме свесни за она што се случува во нашиот ум.

retrogradni merkur

Веќе научивме дека за време на ретрограден Меркур не треба да купуваме технологија, не потпишуваме договори и не патуваме ако навистина не мораме. Но, што можеме да правиме?

Можеме да се запрашаме дали сме објективни или субјективни во перцепцијата и обработката на добиените информации, дали реагираме на се што ни доаѓа однадвор со срце или глава. Можеме да станеме свесни дали сме темелни во учењето, искрени, дали знаеме да слушаме, а не само да зборуваме, пишува Сенса.

Сите тешкотии кои можеби сте ги доживеале за време на ретрограден Меркур, обидете се да ги согледате во светлината на потребата или да промените нешто во сопственото однесување во сите теми кои ги симболизира Меркур.

И за секое преиспитување треба да се смириме барем привремено, да се повлечеме од вревата и секојдневниот живот, да одвоиме време за себе, да медитираме, да ги прочистиме нашите мисли.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris